Objavljeno: 17.09.2014. u 19:16

BORAC PREKO ZVORNIČANA DO OSMINE FINALA

Trener Borca Vinko Marinović je u susretu šesnaestine finala Kupa BiH protiv zvorničke Drine odlučio odmoriti nekoliko standardnih prvotimaca, a priliku su dobili igrači koji su imali manju minutažu u dosadašnjem toku sezone. Na otvaranju utakmice povrijedio se Radinović, a umjesto njega od pete minute u veznom redu je zaigrao Kremenović.

Prva dva šuta u okvir gola uputili su gosti. Ilić i Filipović su u oba navrata šutirali ravno u Ružića. Na drugoj strani prvu priliku za Borac iskreirao je Stokić, sam se izborio za prostor i šutirao sa nekih 16 metara, ali nedovoljno snažno da bi ugrozio Maksimovića.

Drina je bila vrlo konkretna, najbolju šansu propustio je Filipović u 37. minutu. Sve je sam napravio, šutirao sa nekih desetak metara iskosa ali je lopta otišla pored gola Ružića.

Drugo poluvrijeme je počeo Žižović, koji je zamijenio Jovičića. Nakon kornera u 48. minuti Runić glavom šutira visoko iznad gola. Svojim ulaskom Žižović je oplemenio igru Borca, a mogao se upisati i u listu strijelaca u 65. minuti, kada je uputio nezgodan centaršut, lopta je na putu zakačila Vasića i umalo iznenadila Maksimovića.

Golman Drine se istakao četiri minute kasnije kada je maestralno odbranio pokušaj Stokića, koji ni iz drugog pokušaja nije uspio postići gol. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja tako da je regularni dio završen bez golova. O putniku u osminu finala Kupa BiH odlučivali su jedanaesterci.

Jedanaesterci: Lazarević 0:1, Stokić 1:1, Filipović brani Ružić, Savanović 2:1, Čolović brani Ružić, Malbašić brani Maksimović, Uzelac 2:2, Predragović 3:2, Ivanović brani Ružić.

BORAC – DRINA 0:0 (penalima 3:2)

Stadion: Gradski u Banjaluci. Gledalaca: 400. Sudija: M. Gigović (Gradiška). Žuti kartoni: Predragović, Stokić, Malbašić, Subić, Savanović (Borac), Filipović, Lazarević (Drina).

BORAC: Ružić, Jovičić (od 46. minute Žižović), Runić, Đajić, Subić, Radinović (od 5. minute Kremenović), Savić, Malbašić, Predragović, Jović (od 68. minute Savanović), Stokić.

DRINA: Maksimović, Uzelac, Milošević (od 87. minute Jokić), Đurić (od 61. minute Li), Filipović, Vasić (od 73. minute Ivanović), Lazarević, Memović, Ilić, Čolović, Đerić.