Objavljeno: 04.05.2017. u 9:29

BORAC PROTIV KRUPE U FINALU KUPA GRADA 25. MAJA

Fudbaleri Borca izborili su nastup u finalu Kupa Grada Banjaluka savladavši na stadionu u Predgrađu domaći Željezničar Sport tim, lidera drugoligaškog zapada u Republici Srpskoj, rezultatom 7:5 nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Nakon 90 minuta, i jedna i druga ekipa su na svom kontu imale po 2 postignuta gola, a jedini fudbaler koji nije uspio da zatrese mrežu u penal-ruletu bio je Željezničarov Igor Kuzmanović u trećoj seriji.

Do rezulatske prednosti je, već u drugom minutu, stigao Borac golom Branka Ojdanića, koji je bio najprisebniji u kaznenom prostoru domaćih nakon izvedenog kornera. U 23. minutu Bojan Marković je izjednačio rezultat, a promjene rezultata nije bilo sve do 82. minuta, kada je Miloš Đorđević iskoristio grešku golmana Željezničara Mladena Kukrike, koji nije, na adekvatan način, procijenio let lopte. Samo četiri minuta kasnije, Željezničar je ponovo stigao do egala, a ovog puta Asmira Avdukića, šutem iskosa sa lijve strane, matirao je Nikola Jokanović.

Strijelci za lidera Druge lige RS Zapad sa bijele tačke bili su Ostoja Šaula, Nikola Jokanović i Siniša Šatara, dok je Igor Kuzmanović pogodio prečku. U taboru Borca svih pet izvođača bilo je sigurno, pa su loptu iza Kukrikinih leđa redom slali Predrag Zekanović, Vladan Danilović, Gedeon Guzina, Miloš Đorđević i Petar Kunić.

Inače, od 30. minuta Borac je ostao sa 10 fudbalera na terenu s obzirom da je direktan crveni karton zbog prekršaja nad Bojanom Markovićem koji je bio u naletu prema Borčevom golu pokazan štoperu kluba iz Platonove ulice Iliji Daniloviću.

Za titulu najboljeg kluba u gradu Borac će se na krsnu slavu Banjaluke, Spasovdan, koji se ove godine proslavlja 25. maja, nadmetati sa članom Premijer lige BiH Krupom, koja je, takođe nakon jedanaesteraca, savladala ekipu Lauša.

ŽELJEZNIČAR SPORT TIM – BORAC 2:2 (penalima 5:7)

strijelci: 0:1 Ojdanić (2.), 1:1 Marković (23.), 1:2 Đorđević (82.), 2:2 Jokanović (86.), stadion: Željezničar Sport tima, gledalaca: 300, sudija: Nemanja Malić (Banjaluka), žuti kartoni: Bosančić, Šatara (Željezničar Sport tim), Burazor, V. Danilović, Avdukić (Borac), crveni karton: Ilija Danilović (Borac, 30. minut).

ŽELJEZNIČAR SPORT TIM: Kukrika, Ostojić, Šaula (od 89. minuta Bilal), Tadić, Malić, Bosančić, Petković (od 74. minuta Čolić), Šatara, Kuzmanović, Jokanović, Marković. Trener: Branislav Krunić.

BORAC: Avdukić, I. Danilović, Ojdanić, Erić (od 46. minuta V. Danilović), Kukić, Guzina, Burazor, Perišić (od 46. minuta Kunić), Zekanović, Kondić (od 46. minuta Batar), Jagodić (od 46. minuta Đorđević). Trener: Vule Trivunović.