Objavljeno: 18.07.2020. u 19:28

BORAC REMIZIRAO SA JAVOROM

Fudbaleri Borca odigrali su neriješeno 1:1 protiv Javora u trećoj pripremnoj utakmici igranoj na Zlatiboru. Treba istaći da su naši momci odigrali dobar meč, ali su promašili nekoliko dobrih prilika da slave i u trećoj utakmici na pripremama.

Prvi su priprijetili fudbaleri Javora. Igrao se 14. minut kada je Tanko pogodio mrežu crveno – plavih, ali je dosuđen ofsajd.

Borac je tri minuta kasnije poveo golom Ziljkića iz penala, a prethodno je Tričković u svom šesnaestercu oborio Zakarića.

U prvom poluvremenu golu Ivanjičana zaprijetili su Lukić i Milojević po dva puta, Vranješ iz slobodnog udarca i Jovanović, ali se rezultat nije mijenjao.

U nastavku suareza Javor je bio agilniji i u 66. minutu je stigao do izjednačenja. Jevremović je odlično centrirao iskosa sa desne strane, a najviši u skoku je bio Tanko koji je glavom savladao Pavlovića.

Trener Borca Vlado Jagodić je u prvom poluvremenu izveo sljedeći sastav: Pavlović, Dujaković, Milojević, Jovanović, Ćosić, Brtan, Danilović, Zakarić, Vranješ, Ziljkić, Lukić.

Još su igrali: Radulović, Crnov, Subić, Janičić, Krupa, Galić, Žalo, Bosančić, Čavić, Kajkut.

-Prvo poluvrijme bilo je izuzetno dobro, na visokom nivou, imali smo šanse, na kraju krajeva postigli i pogodak. Imali smo utakmicu pod kontrolom. Međutim, protiv ovakvih ekipa kao što je Javor ako se ne iskoriste prilike onda rezultat gotovo sigurno dođe u pitanje. Mi smo željeli da opteretimo igrače 75 minuta. Iako je teren bio izuzetno težak, vrijeme kišovito i hladno nema povrijeđenih fudbalera što je još bitnije. U drugom poluvemenu je bilo dosta propusta što ćemo svakako analizrati. Primili smo gol iz skok igre što se ne bi smjelo dešavati. U svakom slučaju jedna dobra provjera i apsolutno sam zadovoljan prvim poluvremenom. Trajali smo 55 –  60 minuta što je bio cilj. Ekipa koja je ušla u nastavku sutra će početi utakmcu, a ovi koji su igrali prvo poluvrijeme će je završiti, rekao je šef struke Borca Vlado Jagodić.

Crveno – plavi će sutra od 16.00 časova na terenu hotela Palisad odigrati još jedan kontrolni meč, protiv Trepče iz Kosovske Mitrovice.