Objavljeno: 08.08.2015. u 23:35

BORAC REMIZIRAO SA NOVAJLIJOM

Fudbaleri Borca nisu opravdali ulogu favorita u trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, te su pred 1500 ljubitelja banjalučkog kluba remizirali sa debitantom u ligi, ekipom Mladosti iz Doboj-Kaknja. Rezultat je bio 1:1.

Izabranici Vlade Jagodića do svog prvog i jedinog pogotka nisu pokazali gotovo ništa od igre koja je krasila ove momke u prva dva kola Premijer lige. Podatak da je prvi udarac iz igre na utakmici uputila gostujuća ekipa mnogo govori o razigranosti Jagodićevih pulena.

Međutim, 29. minut nam donosi faul u blizini ruba šesnaesterca, Stojanović je naštimao loptu, odlično centrirao, a Runić se još bolje snašao i pogotkom glavom doveo Banjalučane u vođstvo. Odmah nakon toga bilježimo i sjajan šut Predragovića. Ipak, novajlija u ligi je pokazao da nije došao u grad na Vrbasu sa bijelom zastavicom. Pred kraj poluvremena imali su odličnu priliku za izjednačenje ali lopta, na svu sreću svih prisutnih na tribinama Gradskog stadiona, pogađa stativu.

Odmah nakon što je izašao asistent kod jedinog Borčevog gola, ekipa Mladosti odlično izvodi slobodan udarac, a Ružić spretnom reakcijom odbija loptu u korner. Međutim, korner je još bolje izveden, Mirza Kovač upućuje udarac glavom, Runić nespretno reaguje te pogađa sopstvenu mrežu i na taj način poravnava rezultat.

Do kraja susreta, tačnije u 88. minutu, Borac je mogao do pobjede ali sa dva metra Savanović nije uspio loptu da ubaci u mrežu. Mladost je sudijskoj nadoknadi imala i tri stopostotne prilike i zahvaljujući najviše golmanu Ružiću, Borac je sačuvao bod.

U sledećem kolu Borac u petak gostuje u Tuzli ekipi Slobode.

BORAC – MLADOST DOBOJ-KAKANJ

stadion: Gradski stadion Banjaluka, gledalaca: 1500, sudija: Antoni Bandić, žuti karton: Subić (Borac), strijelci: 1:0 Runić  u 29. minutu, 1:1 Runić 70. minut (autogol).

BORAC: Ružić, Saničanin, Ilić (od 81. Savanović), Predragović (od 46. Jandrić), Jović, Stojanović (od 68. Đorđilović), Koljić, Subić, Bečelić, Radinović, Runić. Trener: Vlado Jagodić.

MLADOST DOBOJ-KAKANJ: Hadžić, Kovač (od 75. Husić), Ramović (od 88. Čurić), Isaković, Hrelja (od 60. Kulović), Musić, Dilaver, Hasić, Husić, Rizvanović, Delić. Trener: Ibro Rahimić.