Objavljeno: 29.04.2013. u 0:24

BORAC – SARAJEVO 1:1

Lijepo vrijeme i nedjeljni termin privukli su oko 5 000 gledalaca na Gradski stadion. Borac je u meč ušao sa Vasiljevićem na desnom beku, umjesto suspendovanog Zeljkovića, i sa rovitim Bilbijom, dok su gosti bili oslabljeni neigranjem Torlaka.

Agresivna igra Sarajeva isplatila se već u 11. minuti kada je Melunović savladao Marčetića. Pet minuta kasnije poslije akcije Kantara i Bilbije najbolji strijelac Borca Joco Stokić šutirao je pored gola. Nešto kasnije ponovo je Stokić u mat situaciji da savlada Bandovića, ali golman Sarajeva izlazi kao pobjednik.

U 29. minuti Kantar je još jednom odlično centrirao a Maletić lijevom nogom šutira ravno u Bandovića. Agilni Kantar je zatim pronašao Bilbiju na petercu, ali napadač Borca ne uspijeva grudima iskontrolisati loptu. Na odmor se otišlo sa prednošću gostiju od 1:0.

Na startu drugog dijela Maletić je pokušao sa linije šesnaesterca savladati Bandovića, ali je zamalo bio neprecizan. Na drugoj strani Todorović je imao stopostotnu šansu, međutim ne pogađa gol sa nekih desetak metara. Dvostruku izmjenu izvršio je trener Borca u 53. minuti. Umjesto Grahovca i Grujića u igru su ušli Žižović i Teinović. Na scenu je tada stupio Marčetić sa dvije sjajne intervencije, prvo je zaustavio zicer Suljića, a onda i pokušaj iz daljine Haurdića.

U 66. minuti domaći tim je stigao do izjednačenja. Sjajno su kombinovali Žižović i Maletić, a onda je Borčev napadač idealno centrirao za Raščića, koji postiže svoj prvenac u crveno-plavom dresu. Osam minuta kasnije Maletić je mogao donijeti prednost Borcu poslije odličnog ubacivanja Žarića, ali je plasirao loptu iznad gola.

Od 78. minute Borac je igrao sa igračem manje jer je glavni sudija Čuić zbog prigovora isključio Bilbiju. Sarajevo je u posljednjih desetak minuta imalo inicijativu, međutim šansu utakmice propustio je Kantar kada ga je idealno uposlio Maletić, ali je omaleni vezista pogodio stativu. Bila je to posljednja ozbiljnija situacija za postizanje gola, na kraju je ostalo 1:1.

Izabranici Slobodana Starčevića su ostali neporaženi u proljećnom dijelu prvenstva, s tim da sada dijele treću poziciju sa Olimpikom.

Stadion: Gradski u Banjaluci

Gledalaca: 5 000

Sudija: T. Čuić (Tomislavgrad)

Strijelci: Raščić u 66. minuti za Borac, Melunović u 11. minuti za Sarajevo

Žuti kartoni: Stokić, Žižović, Bilbija, Maletić (Borac), Melunović, Todorović, Haurdić, Suljić (Sarajevo)

Crveni karton: Bilbija u 78. minuti.

BORAC: Marčetić, Vasiljević, Trivunović, Raspudić, Žarić, Grujić (od 53. minute Teinović), Grahovac (od 53. minute Žižović), Kantar, Maletić, Stokić (od 60. minute Raščić), Bilbija.

SARAJEVO: Bandović, Haurdić, Melunović (od 69. minute Osmanagić), Todorović, Tatomirović, Džakmić, Tadejević, Dupovac, Radovac, Čomor, Suljić.