Objavljeno: 15.09.2014. u 11:51

BORAC SAVLADAO SLAVIJU

Fudbaleri našeg kluba su u okviru 7. kola BHT Premijer lige na neutralnom terenu u Foči savladali ekipu Slavije. Nakon 90 minuta rezultat je glasio 0:1 u korist našeg tima.

Izabranici Vinka Marinovića bolje su otvorili meč. U 17. minutu nakon kornera Grujić pogađa stativu da bi u nastavku akcije Lučić odbranio udarac Kostića.U 22. minutu upravo pomenuti Grujić proigrava mlađanog Ilića ali opet golman Slavije Mladen Lučić izlazi kao pobjednik.

Drugi dio prvog poluvremena pripao je igračima Slavije koji su preuzeli terensku inicijativu i imali nekoliko izglednih prilika. Milutin Ivanović je oprobao svoj šut u 31. minutu, samo minut kasnije i Zoran Kokot ali bez opasnosti po gol Borca. Do naredne prilike za domaćina čekalo se 5 minuta kada je Salković šutirao, ali Avdukić izlazi kao pobjednik.

Pri rezultatu 0:0 se otišlo na odmor. Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 47. minutu, Žeravica izvodi skraćeni korner a defanzivac domaćih Hodžurda nespretno šalje loptu u sopstvenu mrežu za slavlje Borčevih igrača.

Nakon vodećeg gola domaći su krenuli odlučnije. U 55. minutu centrirao je Milanović, Kokot šutirao glavom ali Avdukić sjajnom intervencijom izbacuje loptu u korner. Nakon izvedenog kornera stvorila se gužva pred golom gostiju ali Salković ne uspijeva da pogodi.

Nakon ovih prilika igra se smirila i na narednu priliku čekalo se do 88. minuta. Kokot je ponovo oprobao svoj šut ali lopta odlazi malo iznad gola Borca.

Borac u sledećem kolu dočekuje mostarski Zrinjski dok Slavija ide u Mostar na noge Veležu. Prije toga, oba kluba imaju obaveze u kupu BiH. Borac u srijedu dočekuje na Gradskom stadionu ekipu Drine iz Zvornika, dok Slavija u Foči dočekuje upravo pomenuti Velež.

SLAVIJA – BORAC 0:1 (0:0)

stadion: Gradski u Foči, sudija: Admir Šehović (Sarajevo), bez prisustva gledalacažuti kartoni: Karić, Popović, Salković, Mitić, Vejnović (Slavija), Subić, Pilipović, Stokić (Borac).

SLAVIJA: Lučić, Mitić (od 79. Torbica), Ivanović, Kokot, Govedarica (od 62. Prodanović), Karić, Vejnović, Salković, Osmanković, Hodžurda, Popović. Trener: Dragan Radović.

BORAC: Avdukić, Pilipović (od 81. Jović), Kostić, Jevtić, Bečelić, Grujić, Radinović, Subić, Ilić (od 70. Dujaković), Žeravica (od 62. Savić), Stokić. Trener: Vinko Marinović.