Objavljeno: 10.05.2015. u 11:56

BORAC SAVLADAO VITEZ NAKON PREOKRETA

Fudbaleri Borca savladali su sinoć, u utakmici 26. kola Premijer lige BiH ekipu Viteza rezultatom 2:1, što im je četvrti proljećni prvenstveni trijumf na Gradskom stadionu, zahvaljujući kojem su prestigli sarajevski Olimpik na petoj poziciji sa 43 boda.

Izabranici Vlade Jagodića do trijumfa nad Vitežanima stigli su nakon preokreta. Već u šestom minutu Asmira Avdukića je matirao Sabahudin Jusufbašić, međutim 17 minuta kasnije izjednačio je Nebojša Runić i glavom matirao gostujućeg čuvara mreže, postigavši svoj prvi gol u tekućoj sezoni.

Konačan rezultat postavljen je u 57. minutu – Toni Jović prošao je po desnoj strani, pravovremeno uputio prizeman centaršut u sredinu ka Elviru Koljiću, koji je izbjegao ofsajd zamku i savladao nemoćnog Josipa Škorića.

Nakon drugog postignutog gola, Borčevi fudbaleri su stvorili još tri povoljne prilike za postizanje gola. Jović je iskosa sa desne strane šutirao preko gola, Runić glavom sa pet metara loptu poslao par centimetara pored stative, da bi Stokić nakon sjajnog prijema lopte šutirao sa lijeve strane, ali takođe preko prečke. Veliku priliku za 2:2 gosti su propustili u posljednjim minutima preko Jusufbašića, koji je iskosa sa desne strane šutirao pored gola.

U narednom kolu, koje se igra već u srijedu, Borac će gostovati u Tuzli ekipi Slobode.

BORAC – VITEZ 2:1

stadion: Gradski, gledalaca: 600, sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo), žuti kartoni: Runić, Redžić, Stokić (Borac).

BORAC: Avdukić, Žeravica (od 74. Savanović), Bečelić, Jović, Radinović, Redžić, Koljić (od 80. Grujić), Stokić (od 90. Pilipović), Jevtić, Subić, Runić. Trener: Vlado Jagodić.

VITEZ: Škorić, A. Petrović, Barišić, Basara, Pinjuh, Jusufbašić, Livančić (od 86. Šafradin), Šantić, Jurić, Livaja (od 46. J. Petrović), Alić. Trener: Valentin Plavčić.