Objavljeno: 17.05.2015. u 16:35

BORAC SAVLADAO ZVIJEZDU GOLOM STOKIĆA

Fudbaleri Borca zabilježili su sinoć jubilarni 10. domaći trijumf u tekućoj sezoni Premijer lige savladavši rezultatom 1:0 ekipu Zvijezde iz Gradačca, koja se sinoćnjim porazom faktički oprostila od igranja u elitnom rangu nakon sedam sezona igranja u istom i od naredne sezone će, kako sada stvari stoje, igrati u Prvoj ligi FBiH, u kojoj su posljednji put nastupali u sezoni 2007-08, kada su osvojili titulu i plasirali se u Premijer ligu.

Trenutak odluke na sinoćnjoj utakmici dogodio se u 62. minutu: Aleksandar Subić je šutirao iskosa sa lijeve strane ka golu Zvijezde, od ruke Mehmedalije Čovića lopta se odbila do golmana gostiju Selmira Brkića, koji je zaustavio pokušaj glavom Joce Stokića, ali je arbitar Emir Spahalić iz Mostara „vratio akciju na početak“ i opravdano pokazao na bijelu tačku, pritom pokazavši Čoviću drugi žuti karton. Siguran realizator penala bio je Joco Stokić, koji je tako stigao do kote 9 kada su u pitanju postignuti golovi u tekućoj sezoni.

Najbolju priliku za vođstvo u prvom poluvremenu propustio je Petar Ilić u 26. minutu, kada ga je na desnoj strani uočio Jović, ali lopta se nakon Ilićevog šuta odbija od suprotne stative Brkiću u ruke. Osim tog, iz prvog dijela vrijedi izdvojiti i dva šuta glavom Elvira Koljića, ali je u oba navrata lopta završila preko gola. Gostujući tim i u prvom i u drugom poluvremenu prijetio je iz prekida, a najbolju šansu Gradačačani su propustili u posljednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Borčev čuvar mreže Branislav Ružić nakon jednog šuta gostiju sa lijeve strane „izvadio loptu“ ispod prečke i izbacio je van terena.

U narednom kolu, koje se igra sljedećeg 23. maja, Borac će ponovo igrati pred svojim navijačima, ovog puta protiv zvorničke Drine. Dva dana nakon te utakmice na Gradskom stadionu biće odigrana prijateljska utakmica sa novosadskom Vojvodinom.

BORAC – ZVIJEZDA 1:0

stadion: Gradski, gledalaca: 500, sudija: Emir Spahalić (Mostar), žuti kartoni: Ilić, Radinović, Bečelić, Ružić (Borac), Čović, Hasić, Puljić (Zvijezda), crveni karton: Čović (Zvijezda).

BORAC: Ružić, Kostić, Ilić (od 46. Žeravica), Bečelić, Jović, Radinović (od 67. Predragović), Redžić, Koljić (od 80. Grujić), Stokić, Subić, Runić.

ZVIJEZDA: Brkić, Gadžo, Spasojević (od 63. Diata), Jovanović, Čović, Islamagić, Hasić (od 65. Stojanov), Puljić, Čolić, Ordagić, Fačić.