Objavljeno: 26.02.2017. u 18:03

BORAC SAVLADAO ZVIJEZDU, RIO SUZUKI NA PROBI

Fudbaleri Borca savladali su danas u prijateljskoj utakmici odigranoj na pomoćnom terenu Gradskog stadiona ekipu Zvijezde iz Gradačca rezultatom 3:2. Izabranicima Vuleta Trivunovića pobjeda nad federalnim prvoligašem četvrta je ukupno u pripremnom periodu, s obzirom da su ranije savladani BSK (3:0), Sloboda iz Novog Grada (7:0) i Sloboda iz Mrkonjić Grada (5:1).

U četvrtom minutu Borac je stigao do vođstva golom Borisa Raspudića, ali su puleni trenera Bojana Magazina do odlaska na odmor preokrenuli rezultat pogocima Ermina Huseinbašića u 34. i Obrena Cvijanovića u 44. minutu.

Rezultat iz prvog poluvremena bio je aktivan sve do finiša utakmice, odnosno do 82. minuta, kada je rezervnog čuvara mreže gostiju Emira Prljaču savladao Gedeon Guzina, da bi isti fudbaler samo 60 sekundi kasnije postavio konačan rezultat.

Inače, priliku da se predstavi banjalučkoj publici danas je dobio i 18-godišnji japanski fudbaler Rio Suzuki (rođen 1998. godine u Tokiju), koji igra na poziciji prednjeg veznog igrača, a koji je u Banjaluku stigao preksinoć, te juče odradio trening sa ostatkom tima. Suzuki, koji je završio prestižnu akademiju u Tokiju pod nazivom BFA (Bristish Football Academy), provešće nekoliko dana na probi u taboru crveno-plavih, a 20-ak dana je proveo u redovima Dinama, trenirao sa drugim timom i odigrao nekoliko utakmica, ali su čelnici Zagrepčana procijenili da, zbog izuzetno jake konkurencije u prvom timu, ne bi dobio pravu šansu. U današnjoj utakmici odigrao je 15-ak minuta, a aktivno je učestvovao kod pobjedonosnog gola.