Objavljeno: 22.05.2017. u 0:35

BORAC SIGURAN I PROTIV PODRINJA

Fudbaleri Borca savladali su ekipu Podrinja iz Janje rezultatom 2:1 u pretposljednjoj domaćoj utakmici u okviru Prve lige Republike Srpske i time prednost nad drugoplasiranim timom šampionata uvećali na 21 bod tri kola do kraja sezone, u kojima će naš tim prvo gostovati Drini 27. maja, zatim dočekati Tekstilac 3. juna, a na kraju trofej namijenjen šampionu podići u Prijedoru sedam dana kasnije.

Sva tri gola malobrojna publika na Gradskom stadionu vidjela je u drugom poluvremenu. Crveno-plave je do vođstva, golom u 49. minutu, odveo Petar Kunić, prednost je udvostručio Siniša Radoja u 74. minutu, a konačan rezultat je, osam minuta prije kraja meča, iz jedanaesterca, nakon prekršaja Borčevog golmana Nemanje Trkulje, postavio Dejan Vučić.

Inače, prije utakmice sa Drinom u Zvorniku, Borčeve fudbalere u četvrtak (25. maj) od 19:30 časova očekuje okršaj sa ekipom Krupe u finalu Kupu Grada Banjaluka.

BORAC – PODRINJE 2:1 (0:0)

strijelci: 1:0 Kunić (49.), 2:0 Radoja (74.), 2:1 Vučić (82.), stadion: Gradski, gledalaca: 300, sudija: Luka Bilbija (Prijedor), žuti kartoni: V. Danilović, Trkulja (Borac), Marković, Pavić (Podrinje).

BORAC: Trkulja, Vejnović, Ojdanić, Puzigaća, Radoja, Kunić (od 80. minuta Delić), Guzina, V. Danilović (od 71. minuta Radulović), Burazor, Zekanović, Kondić (od 80. minuta Đorđević).

PODRINJE: Đurić, Arsenović, Đokić, Vujić, Pavić (od 78. minuta Redžić), Arnautović, Janjić (od 63. minuta Barjektarević), Vučić, Sajtanović, Krajišnik, Marković.