Objavljeno: 31.07.2010. u 23:36

BORAC – ŠIROKI BRIJEG 2:3

Fudbaleri Borca porazom su otvorili novu sezonu u Premijer ligi. Prvenstveno zahvaljujući katastrofalnoj taktici “stručnjaka” Zorana Marića u većem dijelu utakmice, Široki Brijeg je slavio pobjedu na Gradskom stadionu (2:3).

Nakon izjednačene igre u prvih 20-ak minuta, gosti dolaze do prve prilike, iz koje postižu i pogodak. Naime, nesuđeno Borčevo pojačanje Goran Zakarić je lako matirao golmana Borca Avdukića i donio prednost svojoj ekipi, sa kojom se otišlo na odmor.

Osim pogotka, vrijedi izdvojiti i detalj iz 25. minuta, kada je Zoran Marić na opšte iznenađenje svih prisutnih izvršio prvu izmjenu, kada je umjesto Sakana, koji je rezignirano otišao u svlačionicu, u igru ušao Leonid Ćorić, koji će krajem utakmice zaigrati čak i u samom špicu napada?!

U drugom poluvremenu navijači Borca doživjeli su i novo poniženje – nova dva pogotka u Avdukićevoj mreži i vođstvo Širokobriježana od 0:3. Prvo je Zakarić pogodio u 54. minutu, da bi Ivanković sa bijele tačke doveo Široki na prag pobjede. U tim trenucima svih 2500 gledalaca, koliko je bilo prisutno na ovom derbiju, glasnim skandiranjem “MARIĆU, ODLAZI!” jasno je izrazilo svoj stav i gnjev Marićevom taktikom i postavkom igre.

Sve što je Borac uspio da uradi jeste da ublaži poraz. Nikolić je u 69. minutu pogodio za 1:3, da bi samo pet minuta kasnije Renato postigao autogol. Do kraja su Banjalučani dubinskim loptama pokušavali da urade nešto više, ali vremena za eventualni preokret nije bilo, tako da su gosti slavili vrijednu pobjedu koja ih već na startu prvenstva promoviše u jedne od kandidata za vrh tabele.

Naredni meč u Premijer ligi Borac igra sljedeće subote u Zvorniku protiv Drine, međutim, ako je suditi po porazu na premijeri i prozivkama od strane objektivne publike, sve su prilike da će na tom meču na klupi kluba iz Platonove ulice sjediti neko drugi, neko ko će znati da ukomponuje po imenima najjači tim u Premijer ligi i ponovo ga dovede do evropske scene.

BORAC – ŠIROKI BRIJEG 2:3 (0:1)

strijelci: 0:1 Zakarić (23.), 0:2 Zakarić (53.), 0:3 Ivanković (57, penal) 1:3 Nikolić (68.), 2:3 Renato (75, autogol), stadion: Gradski, gledalaca: 2500, sudija: Elmir Pilav (Sarajevo), pomoćnici: Dalibor Drašković (Istočno Sarajevo) i Hrvoje Turudić (Čitluk), delegat: Milorad Lale (Istočno Sarajevo), žuti kartoni: Raspudić, Stančeski, Muminović, Nikolić (Borac), Kožul (Široki Brijeg).

BORAC: Avdukić, Stupar, Benović, Raspudić, Trivunović, Sakan (od 25. Ćorić), Stančeski, Muminović, Srećo (od 46. Nikolić), Vukelja, Stajić. Trener: Zoran Marić.

ŠIROKI BRIJEG: Baćak, Diogo, Barišić, Topić, Renato, Kožul, Ivanković, Vajcer, Roskam, Varea (od 82. Ćutuk), Zakarić (od 76. Hrkač). Trener: Ivo Ištuk.