Objavljeno: 26.04.2012. u 20:00

BORAC – ŠIROKI BRIJEG 0:1 (JUNIORI)

U prvoj utakmici finala juniorskog Kupa BiH banjalučki Borac je na svom stadionu poražen od Širokog Brijega rezultatom 0:1. Jedini gol na susretu djelo je Markovića, koji je iskosa sa desne strane uputio centaršut, lopta nikog nije zakačila i na opšte iznenađenje završila je u mreži Krčića. Prije tog gola Kunić je bio u solo prodoru, oboren je na nekih 20 metara od gola, ali je golman Pehar za taj start dobio samo žuti karton. U 26. minuti Subić je odlično izveo slobodan udarac, međutim prečka je bila saveznik Širokobriježana. Predragović je osam minuta kasnije nanizao trojicu gostujućih igrača, ali mu je nedostajalo snage za završni udarac, koji postaje lak plijen za Pehara.

U drugom poluvremenu Borac je vršio konstantan pritisak na gol gostiju, ali napadači nisu uspjeli postići pogodak. Ivić i Predragović su pokušavali udarcima iz daljine, Subić je bio izuzetno raspoložen za igru, međutim ni on nije uspio matirati Pehara, kao ni kapiten Kunić, koji je poslije Savanovićevog centaršuta bio za malo neprecizan. Utakmici je prisustvovalo blizu 300 gledalaca, a revanš meč igra se 16. maja na stadionu Pecara.

Stadion: Gradski stadion u Banjaluci, Gledalaca: 300, Sudija: Edin Jakupović (Bihać), pomoćnici: Eldis Prošić i Elvis Prošić (Cazin) Strijelac: Marković u 8. minuti, Žuti kartoni: Špica (Borac), Pehar, Kukavica (Široki Brijeg)

Borac: Krčić, Ivić (od 86. minute Cvijanović), Škrbić (od 68. minute Ducanović), Jotanović, Vidović, Špica, Simić, Zečević (od 77. minute Savić), Subić, Kunić, Predragović (od 68. minute Savanović)

Široki Brijeg: Pehar, Ćuže, Kukavica, Špikić, Marković, Odak, Kvesić (od 76. minute Božić), Miličević (od 51. minute Kovačić), Karačić, Buhač (od 88. minute Sušić), Barišić (od 61. minute Zeljko)