Objavljeno: 19.08.2012. u 6:28

BORAC – SLAVIJA 1:2

Fudbaleri Borca poraženi su u derbiju trećeg kola Premijer lige od Slavije rezultatom 1:2.

Utakmica je počela minutom ćutanja zbog nedavno preminulog sportskog novinara Gorana Gogija Ivankovića, koji nas je zauvijek napustio u 54. godini života.

Borac je krenuo ofanzivno od samog starta i već u 6. minuti poslije ubacivanja Subića glavom Stokić šalje loptu u naručje Dujakovića. Uzvratila je Slavija iz prekida, Kokot je ubacio sa desne strane u kazneni prostor gdje je Vidić najviši u skoku, ali Avdukić sjajnom intervencijom sprečava gotovo siguran pogodak.

U 20. minutu odlična akcija Borca po desnoj strani, Stupar je centrirao, Vasiljević uputio oštar udarac sa ivice šesnaesterca a Krunić zamalo zakasnio da loptu sprovede u mrežu. Još jednom je Slavija zaprijetila iz prekida, ovoga puta na centaršut Kokota Dudo glavom šalje loptu preko gola.

Ono što im nije uspjelo tada jeste u 34. minuti kada je Mamić ubacivanje Kokota sproveo u mrežu pored zaspale odbrane Borca. Mogao je Stokić u sljedećem napadu izjednačiti ali je njegov pokušaj zaustavio Dujković. Početkom nastavka Fazlagić iz daljine šutira visoko preko gola.

Zatim Vidić sa linije šesnaesterca pokušava savladati Avdukića, koji se nije dao iznenaditi. U 51. minuti Krunić je asistirao Stokiću, koji sa svega pet metara šalje loptu pored gola. Kazna za ovaj promašaj uslijedila je u sljedećem napadu, kada grešku Žarića i Runića koristi Rašević i matira Avdukića za 2:0.

Trener Borca je izvršio dvije izmjene i umjesto Subića i Grahovca u igru ubacio Kunića i Kantara. Borac ima više loptu u svom posjedu ali bez konkretnih prilika za gol. U 68. minuti Stokić iz slobodnog udarca odlično gađa donji lijevi ugao Dujkovićevog gola, ali kapiten Slavije više srećno nego spretno izbacuje loptu u korner. Odličan prodor Dujakovića i ubacivanje u kazneni prostor ne koriste prvo Kunić a zatim i Kantar.

Sjajnu šansu za Borac prokockao je Dujaković, sa 7 metara iskosa pogađa vanjski dio mreže. Do kraja utakmice u strijelce su se mogli upisati Kantar, Krunić i Stokić, baš kao što je i Dudić mogao povećati vođstvo Slavije, ali sve što je publika na Gradskom stadionu mogla vidjeti je počasni gol Banjalučana u posljednjoj minuti, kada je Stokić pogodio iz slobodnog udarca.

Slavija je odnijela bodove sa Gradskog stadiona uz napomenu da Borac u narednom kolu gostuje Zrinjskom u Mostaru.

Stadion: Gradski stadion u Banjaluci, Gledalaca: 1.000, Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina), Pomoćnici: Stevo Perić (Bijeljina) i Željko Marić (Doboj), Strijelci: Stokić u 93. minuti za Borac, Mamić u 34. minutu, Rašević u 53. minuti za Slaviju, Žuti kartoni: Grahovac, Radulović, Runić (Borac), Rašević, Svitlica, Benović, Aleksić (Slavija)

Borac: Avdukić, Stupar, Runić, Žarić, Vasiljević, Radulović, Grahovac (od 55. minute Kantar), Subić (od 55. minute Kunić), Krunić, Dugić (od 63. minute Dujaković), Stokić

Slavija: Dujković, Svitlica, Fazlagić, Papaz, Rašević (od 73. minute Dudić), Dudo, Vidić, Kokot, Benović (od 78. minute Perišić), Mamić (od 84. minute Popović), Aleksić