Objavljeno: 20.05.2012. u 19:44

BORAC – SLAVIJA 3:2

Pobjedom nad Slavijom izabranici Slaviše Božičića su izborili plasman na evropsku scenu. Borac je odlično otvorio susret. Bilbija je već u 3. minuti zaprijetio iz slobodnog udarca, a nedugo zatim poslije solo prodora je mladi napadač matirao Tomovića. Gosti su se otvorili i u 20. minuti Karamatić je prošao Lučića, ali su gotovo siguran pogodak spasili Marković i Stakić. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Rašević je postigao prekrasan gol i na odmor se otišlo sa rezultatom 1:1.

Odmah na startu drugog dijela Borac propušta dvije izgledne prilike. Bilbija je pokušao glavom nakon ubacivanja Stajića iz kornera, a udarac Kunića efektnom paradom je zaustavio Tomović. Bilbija je izveo korner u 59. minuti a Marković sa pet metara šalje loptu glavom pored gola. Vođstvo Borcu donosi najbolji pojedinac na susretu Nemanja Bilbija poslije asistencije Žižovića. Minut kasnije Kunić pogađa za 3:1 a ovoga puta u ulozi asistenta je bio Bilbija. Gosti su smanjili rezultat u 77. minuti kada je Bešlija realizovao jedanaesterac. Prethodno je Marković u svom kaznenom prostoru srušio Bešliju. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja pa je Borac sasvim zasluženo upisao tri nova boda.

Stadion: Gradski stadion u Banjaluci, Gledalaca: bez prisustva publike, sudija: Predrag Stankić (Bijeljina), pomoćnici: A. Alispahić (Zenica) i Z. Taborin (Zvornik), Delegat: Haris Idrizović (Konjic), strijelci: Bilbija u 8. i 64. minuti, Kunić u 65. minuti za Borac, Rašević u 45. minuti i Bešlija sa 11. metara u 77. minuti za Slaviju Kartoni: Kajkut, Raspudić (Borac), Kovačević (Slavija)

Borac: Lučić, Stupar, Stakić, Marković, Raspudić, Grahovac (od 77. minute Krajnović), Žižović, Ivetić, Stajić, Kajkut (od 46. minute Kunić), Bilbija (od 73. minute Subić)

Slavija: Tomović, Krmar, Aleksić (od 68. minute Radovanović), Kovačević, Perišić, Bešlija, Osman, Peljto, Rašević (od 55. minute Zeba), Karamatić (od 63. minute Pušara), Benović