Објављено: 20.05.2012. у 19:44

БОРАЦ – СЛАВИЈА 3:2

Побједом над Славијом изабраници Славише Божичића су изборили пласман на европску сцену. Борац је одлично отворио сусрет. Билбија је већ у 3. минути запријетио из слободног ударца, а недуго затим послије соло продора је млади нападач матирао Томовића. Гости су се отворили и у 20. минути Караматић је прошао Лучића, али су готово сигуран погодак спасили Марковић и Стакић. У посљедњој минути првог полувремена Рашевић је постигао прекрасан гол и на одмор се отишло са резултатом 1:1.

Одмах на старту другог дијела Борац пропушта двије изгледне прилике. Билбија је покушао главом након убацивања Стајића из корнера, а ударац Кунића ефектном парадом је зауставио Томовић. Билбија је извео корнер у 59. минути а Марковић са пет метара шаље лопту главом поред гола. Вођство Борцу доноси најбољи појединац на сусрету Немања Билбија послије асистенције Жижовића. Минут касније Кунић погађа за 3:1 а овога пута у улози асистента је био Билбија. Гости су смањили резултат у 77. минути када је Бешлија реализовао једанаестерац. Претходно је Марковић у свом казненом простору срушио Бешлију. До краја утакмице није било већих узбуђења па је Борац сасвим заслужено уписао три нова бода.

Стадион: Градски стадион у Бањалуци, Гледалаца: без присуства публике, судија: Предраг Станкић (Бијељина), помоћници: А. Алиспахић (Зеница) и З. Таборин (Зворник), Делегат: Харис Идризовић (Коњиц), стријелци: Билбија у 8. и 64. минути, Кунић у 65. минути за Борац, Рашевић у 45. минути и Бешлија са 11. метара у 77. минути за Славију Картони: Кајкут, Распудић (Борац), Ковачевић (Славија)

Борац: Лучић, Ступар, Стакић, Марковић, Распудић, Граховац (од 77. минуте Крајновић), Жижовић, Иветић, Стајић, Кајкут (од 46. минуте Кунић), Билбија (од 73. минуте Субић)

Славија: Томовић, Крмар, Алексић (од 68. минуте Радовановић), Ковачевић, Перишић, Бешлија, Осман, Пељто, Рашевић (од 55. минуте Зеба), Караматић (од 63. минуте Пушара), Беновић