Objavljeno: 28.08.2010. u 23:45

BORAC – SLAVIJA 4:1

Fudbaleri banjalučkog Borca prekinuli su niz bez pobjede na Gradskom stadionu, koji je trajao od 9. maja i meča sa ekipom Modriče. Pred 2000 gledalaca, u okviru petog kola Premijer lige, savladana je ekipa Slavije rezultatom 4:1.

Borac je poveo već u 11. minutu i to preko Steve Nikolića. Lijevi bek našeg tima Bojan Puzigaća prošao je po desnoj strani i uputio centaršut pred gol gostiju, a na pravom mjestu našao se napadač Borca koji sa pet metara pogađa za 1:0, te postiže svoj prvi od ukupno tri pogotka koliko je postigao u večerašnjoj utakmici.

Samo sedam minuta kasnije izabranici Vlade Jagodića su udvostručili prednost, a strijelac je ponovo bio Stevo Nikolić. Nemanja Damjanović je idealno uposlio Nikolića, koji, zaboravljen od strane odbrane gostiju, rutinski pogađa Dujkovićevu mrežu.

Banjalučani su mogli i do trećeg pogotka i to u 38. minutu, ali je Vukelja šutirao preko gola. Jedinu priliku za postizanje pogotka u prvom poluvremenu gosti su imali u 41. minutu, kada je, nakon greške Borčeve odbrane, Rašević izašao pred Avdukića, ali iskosa sa desne strane šutira pored gola.

U 53. minutu nova prilika za Borac. Perica Stančeski je uposlio Nikolića, koji je uspio da prebaci Dujkovića, ali lopta odlazi preko gola. U 65. minutu Slavija je imala priliku da smanji rezultat, ali je Oglečevac pogodio stativu, te promjene rezultata nije bilo.

U 74. minutu Stevo Nikolić je postigao svoj treći pogodak na utakmici. Nakon odlično izvedenog kontranapada, lopta je došla do napadača našeg tima, koji sa 20 metara po treći put pogađa Dujkovićevu mrežu te dolazi na prvo mjesto liste strijelaca Premijer lige sa 5 pogodaka.

Do kraja meča publika na Gradskom stadionu mogla je da vidi još dva pogotka. Prvo je nekadašnji igrač Borca Dejan Rašević smanjio na 3:1, da bi konačan rezultat postavio Ljubiša Vukelja nekoliko minuta prije kraja utakmice. Mogli su Banjalučani u sudijskoj nadoknadi i do petog pogotka, ali je nakon šuta Stajića loptu sa gol-linije izbacio Radovanović.

Sljedeće kolo Premijer lige na programu je 11. septembra, kada će Borac u velikom derbiju gostovati na „Koševu“ ekipi Sarajeva.

BORAC – SLAVIJA 4:1 (1:0)

strijelci: 1:0 Nikolić (11.), 2:0 Nikolić (18.), 3:0 Nikolić (74.), 3:1 Rašević (87.), 4:1 Vukelja (90.), stadion: Gradski,
gledalaca: 2000,
sudija: Emir Alečković (Sarajevo),