Objavljeno: 12.03.2015. u 13:29

BORAC SLAVIO NA ”KOŠEVU”

Fudbaleri banjalučkog Borca su napravili najveće iznenađenje u prvim utakmicama četvrtfinala Kupa BiH. Izabranici Vinka Marinovića su savladali Sarajevo na Koševu sa 2:1 i tako stekli velike šanse da u revanšu, pred svojim navijačima, naprave podvig i plasiraju se u polufinale ovog takmičenja.

U odnosu na meč protiv Mladosti trener Borca Marinović je izvršio dvije izmjene, umjesto Redžića od prve minute je zaigrao kapiten Grujić, dok je Avdukića na golu zamijenio Ružić.

Već u 7. minuti Borčev čuvar mreže je bio na iskušenju poslije udarca Velkoskog, a nešto kasnije i nakon akcije Stojčeva i Okića, ali je Ružić u obje situacije sjajno reagovao. I poslije udarca Duljevića rezultat je ostao nepromijenjen, a u 23. minuti Borac je zaprijetio poslije akcije Bečelića, međutim Stokić je zakasnio na njegov centaršut.

I onda je uslijedio šok na Koševu. U jeku napada Sarajeva Stokić je izveo slobodan udarac a Jevtić je majstorski pogodio glavom za vođstvo Borca.

U nastavku prvu priliku je imalo Sarajevo, kada je Stojčev šutirao sa 25 metara, ali lopta odlazi preko gola Borca.

Igrala se 54. minuta kada su domaći došli do  izjednačenja. Nakon duplog pasa Velkoski je uposlio Okića koji pogađa za 1:1.

U 66. minuti Borac je izveo sjajan kontra napad. Bečelić je ubacio sa desne strane, ali je Stokić loše šutirao glavom. Ono što nije pošlo za rukom prvom strijelcu crveno-plavih jeste Subiću u 69. minuti. Radinović je centrirao se lijeve strane nakon sjajne kontre, Subić je šutirao glavom, Bandović je zakačio loptu, ali je ona završila u mreži za novo vođstvo Borca.

Samo pet minuta kasnije, Joco Stokić šutira snažno a Bandović uz dosta nesigurnosti brani njegov udarac. U 90. minuti stvorila se gužva pred golom Borca. Kostića je lopta pogodila u glavu, sudija Čuić je pokazao na bijelu tačku, ali je poslije konsultacije sa pomoćnikom preinačio svoju odluku, sasvim opravdano. Do kraja susreta najbolju priliku propušta Okić koji šutira iz voleja, gol je bio prazan, ali je napadač umjesto u mrežu loptu poslao pored gola.

Sarajevo – Borac 1:2 (0:1)

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 7.000. Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad). Strijelci: Okić 54′ (Sarajevo) / Jevtić 38′, Subić 69′ (Borac). Žuti kartoni: Duljević (Sarajevo) / Radinović (Borac).

Sarajevo: Bandović, Protić, Barić (od 58. Benko), Kovačević, Stojčev (od 58. Berberović), Okić, Velkoski, Tatomirović, Duljević, Cimirot, Radovac (od 58. Alispahić).

Borac: Ružić, Pilipović, Jevtić, Predragović (od 89. Koljić), Jović, Stokić, Subić, Kostić, Bečelić, Grujić, Radinović.