Objavljeno: 23.04.2016. u 23:23

BORAC SLAVIO U KRAJIŠKOM DERBIJU

Fudbaleri Borca savladali su danas u Prijedoru domaći Rudar rezultatom 0:1 u 26. kolu Premijer lige i tako se u potpunosti vratili u aktivnu borbu za opstanak u elitnom takmičenju. Nakon nepotpunog 26. kola, izabranici Borčeta Sredojevića, poslije pobjede u krajiškom derbiju, zaostaju samo dva boda za Vitezom koji je danas poražen od Zrinjskog rezultatom 1:0 i Slavije, koja sutra gostuje Širokom Brijegu i koja je naredni rival crveno-plavih, sljedeće subote od 20 časova na Gradskom stadionu.

Jedini gol u današnjoj utakmici postigao je Uglješa Radinović u 10. minutu, postigavši svoj četvrti ovosezonski gol u Premijer ligi, nakon što je prethodno ispio da matira golmane Zrinjskog, Mladosti i na kraju Čelika u prošlom kolu. Naime, u spomenutom desetom minutu korner sa lijeve strane izveo je Ognjen Škorić, Lazar Marjanović prebacio loptu na suprotnu stativu, gdje ju je spremno dočekao Uglješa Radinović i lako savladao čuvara mreće Rudara.

U nastavku prvog poluvremena inicijativu su preuzeli domaći fudbaleri, koji su u periodu od 31. do 45. minuta propustili nekoliko povoljnih prilika za postizanje gola, ali se mreža iza leđa Branislava Ružića nije tresla.

U 57. minutu nakon jedne gužve u kaznenom prostoru Borca, izgledalo je da je jedan od odbrambenih fudbalera Borca igrao rukom, domaći su tražili od sudije Čuića da pokaže na bijelu tačku, ali je arbitar iz Tomislavgrada samo pokazao da se igra nastavi, što je izazvalo revolt kako domaćih igrača, tako i navijača.

Do kraja utakmice još tri puta je zaprijetio Borca i to u 72. minutu kada je Radinović šutirao pored gola sa distance, zatim u narednom napadu kada je Vladimir Đilas nakon pasa Vladana Milosavljeva sa 5 metara šutirao preko gola, i na kraju u 87. minutu, kada je Radinović ukrao jednu loptu na polovini domaćih, krenuo ka golu, ali šutirao pored desne stative gola Rudara.