Objavljeno: 30.11.2015. u 15:51

BORAC SLAVIO U PREMIJER LIGI NAKON 2 MJESECA

Neprijatan niz premijerligaških poraza konačno je prekinut – fudbaleri Borca savladali su na Gradskom stadionu ekipu Veleža, koja trenutno u svojim rukama drži premijerligaški fenjer, rezultatom 2:1 i na taj način zabilježili prvu pobjedu u pvenstvu još od 19. septembra i devetog kola i trijumfa istim rezultatom nad mostarskim Zrinjskim.

Pobjedom nad Mostarcima izabranici Željka Vranješa, koji je tako stigao do svoje prve prvenstvene pobjede otkako je krajem oktobra sjeo na trenersku klupu kluba iz Platonove ulice, smanjili su zaostatak za Vitezom i spasonosnom desetom pozicijom na 8 bodova pošto su puleni Branka Karačića remizirali rezultatom 1:1 sa ekipom Širokog Brijega.

Nakon dvije neiskorištene stopostotne šanse Elvira Koljića, isti se u 16. minutu našao ulozi asistenta za Ajdina Redžića, koji pogađa mrežu Veleža nakon povratnog pasa. Na 2:0 je u 71. minutu nakon asistencije Predragovića golmana gostiju Volodera matirao Srboljub Jandrić, a konačan rezultat postavljen je u 88. minutu, kada je Dino Ćemalović uz dosta sreće savladao Bojana Jovića.

BORAC – VELEŽ 2:1

strijelci: 1:0 Redžić (16.), 2:0 Jandrić (71.), 2:1 Ćemalović (87.), stadion: Gradski, gledalaca: 600, sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad), žuti kartoni: Predragović (Borac).

BORAC: B. Jović, Redžić, Saničanin, Vidović, Predragović, T. Jović (od 90. minuta Zekanović), Koljić (od 78. minuta Marjanović), Bečelić, Radinović (od 82. minuta Savanović), Paštar, Jandrić. Trener: Željko Vranješ.

VELEŽ: Voloder, Gavrić, Peco, Vidović (od 46. minuta Zec), Mešanović, Haurdić, M. Ćemalović (od 75. minuta D. Ćemalović), Nikolić, Isić, Tadejević, Maletić. Trener: Zijo Tojaga.