Objavljeno: 28.03.2012. u 17:55

BORAC – SLOBODA NOVI GRAD 3:1

Fudbaleri Borca su opravdali ulogu favorita u susretu sa Slobodom i zasluženo trijumfovali sa 3:1. Na ovoj utakmici trener Božičić je pružio priliku nekolicini juniora.

Gosti su iskoristili malu opuštenost Borčeve odbrane i prekrasnim golom Sundaća došli u vođstvo u 10. minuti. Tek što se krenulo sa centra evrogolom je Radulović izjednačio rezultat. Iz prvog dijela izdvajamo pokušaje Macanovića i Runića, ali nije bilo veće opasnosti za gol Kondića. Početkom nastavka Borac je imao šansu preko Macanovića, koji je odlično uposlio Kunića, međutim u posljednji trenutak je intervenisao Kladar. Novu priliku Kunić nije propustio u 55. minutu, kada je manirom rasnog strijelca savladao Kondića. Samo tri minute kasnije konačan rezultat je postavio kapiten Maksimović sa 11 metara. Prethodno je u kaznenom prostoru Slobode nepropisno zaustavljen Radulović. Banjalučani su stekli odličnu prednost uoči revanša, koji je na programu 18. aprila.

Nisam zadovoljan onim što su pokazali igrači kojima sam pružio priliku na današnjoj utakmici, nisu opravdali povjerenje koje im je ukazano. Ipak, važan je rezultat i pokušaćemo ga sačuvati u revanšu.” – izjavio je Slaviša Božičić.

Sa druge strane trener Slobode iz Novog Grada smatra da je Borac opravdao ulogu favorita te da je njegovim igračima prioritet takmičenje u Prvoj ligi Republike Srpske gdje se bore za opstanak.

Ostale fotografije sa ove utakmice možete pogledati ovdje.

Stadion: Gradski; Gledalaca: 500; Glavni sudija: Zoran Soknić (I. Sarajevo), pomoćnici D. Nišić (Šamac) i S.Stefanović (Modriča),Delegat: Rodoljub Oljača (Gradiška); Strijelci: Radulović u 12. minuti, Kunić u 55. minuti i Maksimović u 58. minuti sa 11 metara za Borac, a Sundać u 10. minuti za Slobodu.

Borac: Lučić, Krajnović, Ivetić (od 61. min. Subić), Ćorić, Runić, Maksimović, Macanović (od 61. min. Dujaković), Kunić, Radulović (od 88. min. Zečević), Knežević, Vidović

Sloboda: Kondić, Popović, Kladar, Pekija, Golić (od 70. min. Žujić), Antonić, Zec, Kolundžija, Sundać (od 78. min. Umićević), Zdjelar, Šabić (od 57. min. Lukač)