Objavljeno: 29.09.2013. u 1:26

BORAC SRUŠIO I SLAVIJU

Bez Borisa Raspudića, ali sa dosta optimizma fudbaleri Borca su ušli u meč sa Slavijom. Duel sa Sarajevom je arhiviran, sa tri boda Banjalučani su zadržali čelnu poziciju na tabeli, a odličan rezultat iz prethodnih devet kola trebalo je potvrditi i protiv uvijek neugodnih gostiju iz Istočnog Sarajeva.

Bolji početak domaći nisu mogli ni zamisliti. Već u desetoj minuti zatresla se mreža Slavije. Radulović je prihvatio loptu na nekih 25 metara od gola gostiju, kratko odigrao do Stokića, očekivao se dupli pas, ali je Borčev tobdžija lijevom nogom poslao pravu bombu u rašlje nemoćnog Đurkovića.

U 16. minuti Perišić je uputio prizeman centaršut, Runić otklanja opasnost i ispred Radovanovića izbacuje loptu u korner. Četiri minute kasnije Grahovac je izveo korner, lopta je došla na dvadesetak metara od gola Slavije, uslijedio je silovit, ali i neprecizan pokušaj Đelmića.

Radovanović je odlično izveo slobodan udarac, Avdukić krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Grahovac je na iskušenje stavio Đurkovića, koji ne uspijeva ukrotiti slobodan udarac Borčevog veziste, lopta mu je izmigoljila iz ruku, ali na njegovu sreću otišla je u korner.

Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo pokušaj Pušare, ali je Borčev reprezentativni golman bio na mjestu. Početkom nastavka Đelmić se našao u dvije izgledne situacije. Prvo je loše zahvatio loptu glavom poslije centaršuta Subića, da bi samo dvije minute kasnije jednu odbijenu loptu poslao pored gola.

Odličnu partiju mladi Subić je krunisao golom u 60. minutu. Sjajno je odreagovao i poslao loptu u bliži ugao za vođstvo Borca od 2:0.

Samo što je ušao u igru Karić je odličnim udarcem u donji lijevi ugao zaprijetio Avdukiću, koji se nije dao iznenaditi. Deset minuta prije kraja utakmice Radovanović je odlično reagovao poslije ubacivanja Šabanovića sa lijeve strane, međutim njegov pokušaj glavom završio je u rukama vrlo sigurnog Avdukića. U listu strijelaca se mogao upisati rezervista Predragović, šutirao je iz okreta sa sa vrha šesnaesterca, ali je za malo bio neprecizan. U sudijskoj nadoknadi vremena Perišić je mogao smanjiti rezultat, ali je ostalo 2:0.

U narednom kolu Borac gostuje u Prijedoru ekipi Rudara.

BORAC – SLAVIJA 2:0 (1:0)

Strijelci: Stokić u 10. i Subić u 60. minuti za Borac

Stadion: Gradski u Banjaluci

Gledalaca: 3000

Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo)

Žuti kartoni: Si. Dujaković, Radulović, Đelmić (Borac), Pušara, Perišić, Oglečevac (Slavija)

Borac: Avdukić, Si. Dujaković, Runić, Žarić, Subić, Grahovac, Radulović, Grujić (od 61. minute St. Dujaković), Žižović (od 87. minute Žuržinov), Đelmić, Stokić (od 84. minute Predragović)

Slavija: Đurković, Lemez, Popović (od 71. minute Pervan), Radovanović, Osman, Perišić, Čomor, Pušara (od 78. minute Oglečevac), Šabanović, Karamatić (od 62. minute Karić), Mitrović