Објављено: 29.09.2013. у 1:26

БОРАЦ СРУШИО И СЛАВИЈУ

Без Бориса Распудића, али са доста оптимизма фудбалери Борца су ушли у меч са Славијом. Дуел са Сарајевом је архивиран, са три бода Бањалучани су задржали челну позицију на табели, а одличан резултат из претходних девет кола требало је потврдити и против увијек неугодних гостију из Источног Сарајева.

Бољи почетак домаћи нису могли ни замислити. Већ у десетој минути затресла се мрежа Славије. Радуловић је прихватио лопту на неких 25 метара од гола гостију, кратко одиграо до Стокића, очекивао се дупли пас, али је Борчев тобџија лијевом ногом послао праву бомбу у рашље немоћног Ђурковића.

У 16. минути Перишић је упутио приземан центаршут, Рунић отклања опасност и испред Радовановића избацује лопту у корнер. Четири минуте касније Граховац је извео корнер, лопта је дошла на двадесетак метара од гола Славије, услиједио је силовит, али и непрецизан покушај Ђелмића.

Радовановић је одлично извео слободан ударац, Авдукић крајњим напором избацује лопту у корнер. Граховац је на искушење ставио Ђурковића, који не успијева укротити слободан ударац Борчевог везисте, лопта му је измигољила из руку, али на његову срећу отишла је у корнер.

До краја првог полувремена видјели смо покушај Пушаре, али је Борчев репрезентативни голман био на мјесту. Почетком наставка Ђелмић се нашао у двије изгледне ситуације. Прво је лоше захватио лопту главом послије центаршута Субића, да би само двије минуте касније једну одбијену лопту послао поред гола.

Одличну партију млади Субић је крунисао голом у 60. минуту. Сјајно је одреаговао и послао лопту у ближи угао за вођство Борца од 2:0.

Само што је ушао у игру Карић је одличним ударцем у доњи лијеви угао запријетио Авдукићу, који се није дао изненадити. Десет минута прије краја утакмице Радовановић је одлично реаговао послије убацивања Шабановића са лијеве стране, међутим његов покушај главом завршио је у рукама врло сигурног Авдукића. У листу стријелаца се могао уписати резервиста Предраговић, шутирао је из окрета са са врха шеснаестерца, али је за мало био непрецизан. У судијској надокнади времена Перишић је могао смањити резултат, али је остало 2:0.

У наредном колу Борац гостује у Приједору екипи Рудара.

БОРАЦ – СЛАВИЈА 2:0 (1:0)

Стријелци: Стокић у 10. и Субић у 60. минути за Борац

Стадион: Градски у Бањалуци

Гледалаца: 3000

Судија: Ирфан Пељто (Сарајево)

Жути картони: Си. Дујаковић, Радуловић, Ђелмић (Борац), Пушара, Перишић, Оглечевац (Славија)

Борац: Авдукић, Си. Дујаковић, Рунић, Жарић, Субић, Граховац, Радуловић, Грујић (од 61. минуте Ст. Дујаковић), Жижовић (од 87. минуте Журжинов), Ђелмић, Стокић (од 84. минуте Предраговић)

Славија: Ђурковић, Лемез, Поповић (од 71. минуте Перван), Радовановић, Осман, Перишић, Чомор, Пушара (од 78. минуте Оглечевац), Шабановић, Караматић (од 62. минуте Карић), Митровић