Objavljeno: 20.09.2015. u 16:16

BORAC SRUŠIO ZRINJSKI U BANJALUCI

Fudbaleri Borca savladali su sinoć, u derbiju devetog kola Premijer lige, ekipu Zrinjskog (2:1), koja je do sinoćnjeg okršaja bila jedina neporažena u dosadašnjem toku prvenstva, uz impozantan omjer postignutih i primljenih golova – 10:0. Klub iz Platonove ulice tako je stigao do treće pobjede u šampionatu, a druge otkako je na trenersku klupu umjesto Vlade Jagodića sjeo Petar Kurćubić.

Kurćubićevi izabranici do rezultatske prednosti stigli su u 23. minutu: slobodan udarac sa desne strane izveo je Toni Jović, a volej udarcem sa 12 metara Karačića matira Uglješa Radinović.

U 63. minutu Blaić je šutirao iskosa sa desne strane sa 20-ak metara, ali je golman Bojan Jović loptu izbacio u korner. Samo pet minuta kasnije uslijedila je kazna: Marjanović je pokrenuo kontranapad Borca uposlivši Tonija Jovića koji bježi čuvarima i lako postiže svoj treći ovosezonski pogodak.

Tri minuta kasnije Jović je šutirao glavom sa 5 metara nakon centaršuta Vidovića, ali je istakao Goran Karačić, da bi već u narednom napadu Mostaraca Zakarić šutirao nakon centaršuta sa desne strane, ali je Bojan Jović uspio da odbrani njegov šut uz pomoć prečke.

Gosti su smanjili zaostatak 11 minuta prije kraja kada je nakon kornera mrežu Borca zatresao Vučina Šćepanović. Do kraja susreta gosti iz Mostara su atakovali ka Borčevom golu, ali bez uspjeha, pa je klub iz Platonove 6 sasvim zasluženo stigao do sedme domaće pobjede nad Zrinjskim u isto toliko duela.

BORAC – ZRINJSKI 2:1 (1:0)

strijelci: 1:0 Radinović (23.), 2:0 T. Jović (68.), 2:1 Šćepanović (79.), stadion: Gradski, gledalaca: 1500, sudija: Irfan Peljto (Sarajevo), žuti kartoni: Radinović, T. Jović, Vidović (Borac), Mešanović, Stojkić (Zrinjski).

BORAC: B. Jović, Saničanin, Vidović, Savanović (od 70. minuta Ilić), Predragović (od 78. minuta Stojanović), T. Jović, Radinović, Runić, Paštar (od 90. minuta Savić), Jandrić, Marjanović. Trener: Petar Kurćubić.

ZRINJSKI: Karačić, Blaić, Peko (od 46. minuta Šćepanović), Graovac, Radulović, Žeravica, Todorović (od 46. minuta Stojkić), Stojanović, Mešanović, Laštro, Zakarić. Trener: Vinko Marinović.