Objavljeno: 19.08.2018. u 10:46

BORAC SRUŠIO I TEKSTILAC

borac_tekstilac_18avgust2018

Fudbaleri Borca savladali su Tekstilac rezultatom 2:1 u 2. kolu Prve lige RS u meču odigranom u subotu uveče na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Gosti su poveli golom Ozrena Perića iz slobodnog udarca u 35 minutu. Iz izuzetno nezanimljivog prvog poluvremena vrijedna spomena je još samo jedna situacija. Već u 10. minutu šef stručnog štaba Borca Darko Vojvodić morao je da izvrši prvu izmjenu. Naime, zbog povrede teren je morao da napusti kapiten Saša Kajkut, a u igru je ušao Nikola Mojović.

U pauzi između dva poluvremena trener Borca je “potrošio” pravo i na drugu izmjenu. Iz igre je izveo štopera Delimira Bajića, a na teren poslao mladog 18-godišnjeg napadača Milana Šikanjića.

49. minut donio je izjednačenje. Na malom prostoru su kombinovali Igor Aničić i Miloš Žeravica, koji je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca i poslao loptu u gornji lijevi ugao Plisnićevog gola.

Uslijedio je period u kojem je Borac imao inicijativu, ali nije uspjevao da probije bedem ispred gola Dejana Plisnića.

Iskusni, 42-godišnji čuvar mreže, međutim, ipak je kapitulirao pet minuta prije kraja. Pogodak vrijedan tri boda postigao je mladi Vladan Danilović.