Objavljeno: 09.11.2015. u 15:36

BORAC SVE BLIŽE PRVOJ LIGI RS

Fudbalski klub Borac na korak je od ispadanja u niži rang, odnosno u Prvu ligu Republike Srpske. Izabranici Željka Vranješa su proteklog vikenda snage odmjerili sa istoimenim domaćinom, direktnim konkurentom u borbi za opstanak, koji je pred ovo kolo imao bodovnu prednost u odnosu na naš tim od 7 bodova, koja je nakon ove runde postala dvocifrena: Karačićevi puleni zabilježili su pobjedu rezultatom 1:0 i time “crveno-plavima”, sudeći na osnovu partija koje Borac pruža u tekućoj polusezoni, zapečatili premijerligašku sudbinu…

U prvom poluvremenu Elvir Koljić propustio je dvije stopostotne šanse da zatrese mrežu domaćih – oba puta uspješniji je bio čuvar mreže Viteza Ivan Tirić, čime je Koljića doveo do brojke 7 kada su u pitanju nerealizovane stopostotne premijerligaške prilike u tekućoj sezoni!? Sa druge strane, domaći su takođe stvorili dvije prilike u prvih 45 minuta, ali su Nusmir Fajić i Aleksandar Atanasov šutirali pored gola Bojana Jovića, koji je u 17. minutu stao između crveno-plavih stativa nakon povrede prepona Branislava Ružića.

U nastavku je 650 gledalaca na Gradskom stadionu u Vitezu gledalo znatno lošiju fudbalsku predstavu, iz koje treba izdvojiti dva detalja: pobjedonosni gol Velibora Đurića iz 71. minuta i crveni karton kapitena Borca Nebojše Runića sedam minuta kasnije.

Borac će, kako rekosmo, na treću prvenstvenu pauzu ove jeseni otići sa čak 10 bodova zaostatka za Vitezom koji se do ovog kola nalazio na spasonosnoj desetoj poziciji koja garantuje opstanak u premijerligaškom društvu. Bodovna razlika mogla bi, nažalost, da bude još veća nakon narednog kola, u kojem će Borčevi fudbaleri gostovati Željezničaru, dok će Vitez ponovo igrati pred svojim navijačima, ovog puta protiv Radnika. U narednom kolu, osim na Runića, Željko Vranješ neće moći da računa ni na Ajdina Redžića, koji je akumulirao tri žuta kartona.

VITEZ – BORAC 1:0

strijelci: 1:0 Đurić (71.), stadion: Gradski u Vitezu, gledalaca: 650, sudija: Elvis Mujić (Banovići), žuti kartoni: Barišić, Anastasov, Jurić (Vitez), Radinović, Runić, Redžić, B. Jović (Borac), crveni karton: Runić (Borac, 78. minut).

VITEZ: Tirić, Jurić, Jevtić, Basara (od 90. minuta Stanić), Šantić, Livančić, Pilipović (od 89. minuta Pezo), Barišić, Anastasov (od 60. minuta Kantar), Fajić, Đurić. Trener: Branko Karačić.

BORAC: Ružić (od 17. minuta B. Jović), Redžić, Saničanin, T. Jović, Koljić, Bečelić, Radinović (od 58. minuta Predragović), Runić, Paštar, Jandrić, Marjanović (od 84. minuta Vidović). Trener: Željko Vranješ.