Objavljeno: 15.09.2010. u 20:33

BORAC – TOŠK 2:0

U današnjem meču šesnaestine finala kupa BiH fudbaleri Borca su, pred oko 1000 gledalaca, savladali ekipu TOŠK iz Tešnja sa 2:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj nadmoći domaćina, međutim mreže su ostale netaknute. U dobrim prilikama su se našli Vidaković te Grahovac, ali nisu našli put do gola. Ipak, više sportske sreće fudbaleri Borca su imali u drugom poluvremenu kada je Vidaković na asistenciju Dujakovića pogodio za 1:0. Dvaneast minuta kasnije naša ekipa uduplava prednost nakon što je Petrić izašao pred golmana gostiju iz Tešnja i nesebično uposlio Vidakovića koji rutinski postiže svoj drugi pogodak na ovoj utakmici.

Uz veliki aplauz, svoju prvu priliku ove sezone, u 75. minutu, dobio je i Marko Maksimović nakon odsustva skoro godinu dana zbog povrede leđa.

Pred sam kraj utakmice fudbaleri Borca su mogli i do trećeg pogotka ali je Nikolić šutirao preko prečke.

Ostale rezultate kupa BiH možete pogledati ovdje.

Sljedeća utakmica na Gradskom stadionu je već u subotu u 20:15, kada ekipa Borca dočekuje mostarski Zrinjski u okviru sedmog kola Premijer lige BiH.