Objavljeno: 07.04.2012. u 21:54

BORAC – TRAVNIK 1:0

Pred praznim tribinama Gradskog stadiona, Borac je došao do punog plijena nad Travnikom, a gol odluke u ovom susretu postigao je Stakić u 39. minuti. Borac je od prvog zvižduka sudije Zovka dominirao, a u prvih 20-ak minuta izabranici Slaviše Božičića su izveli čak sedam kornera. Međutim ni Travničani nisu bili bez prilika, najizglednije su propustili Jeleč i Redžepi, dok su Stajić i Kajkut bili u najboljoj poziciji da dovedu Borac u vođstvo.

Kajkut je nakon nešto više od pola sata igre imao još jednu priliku da pogodi gol Vezira, međutim bio je neprecizan. Banjalučani su došli do prednosti u 39. minuti kada je nakon kornera Stajića najviši pred golom Fejzića bio Stakić i glavom pogađa mrežu gostiju.

Početkom drugog dijela Stajić i Knežević u istoj akciji pogađaju prečku Fejzićevog gola, zatim je Kajkut imao dvije sjajne šanse da poveća vođstvo, a pred sam kraj stopostotnu priliku nije iskoristio Žižović, kada je neometan sa svega sedam metara poslao loptu pored gola Travničana.

Gosti su u posljednjih pet minuta imali terensku inicijativu, ali podmlađeni i oslabljeni nisu uspjeli doći do boda. Borac je došao do zaslužene pobjede koja ga ostavlja u trci za jedno od mjesta koja vode na evropsku scenu.

IZJAVE:

U ovoj utakmici zadovoljan sam samo rezultatom, ali nikako i realizacijom i nonšalantnim pristupom mojih fudbalera. Doveli smo se u situaciju da strijepimo posljednjih pet minuta, umjesto da zabilježimo uvjerljivu pobjedu. Svjestan sam činjenice da nam je ovo četvrta utakmica u proteklih deset dana, ali to ne smije biti alibi za ovoliki broj propuštenih šansi – istakao je Slaviša Božičić, šef stručnog štaba Borca.

S obzirom da nisam na raspolaganju imao čak šest standardnih prvotimaca mogu biti zadovoljan minimalnim porazom. Igrači koje sam poslao na teren su dali svoj maksimum, ali to je bilo nedovoljno da se savlada Borac. Mi se okrećemo narednom susretu sa Slobodom u kojem imamo imperativ pobjede – rekao je Husnija Arapović, trener Travnika.

Stadion: Gradski stadion u Banjoj Luci, bez gledalaca, sudija Vedran Zovko, strijelci: 1:0 Stakić (39. minuta), žuti kartoni: Knežević, Marković (Borac), Laštro (Travnik)

Borac: Antolović, Marković, Žižović, Grahovac (od 87. minute Ivetić), Kajkut, Raspudić (od 45. minute Radulović), Knežević, Žarić, Stajić (od 87. minute Kunić), Stakić, Krunić.

Travnik: Fejzić, Terzić, Zatagić, Kovačević, Laštro, Ćurić, Batovanja, Šarić (od 82. minute Mišić), Simeunović, Jeleč (od 80. minute Magaljaeš), Redžepi (od 86. minute Huseinspahić).