БОРАЦ – ТРАВНИК 2:2 (ВИДЕО)

Сунчано вријеме и рани термин утакмице привукао је тек нешто више од 1 000 гледалаца на Градски стадион у Бањалуци. Борчева посљедња овосезонска утакмица у Премијер лиги пред својим навијачима је била можда и најважнија. Побједа се наметала као императив, а тако су се изабраници Оливера Јандрића и поставили на терену.

Већ у другој минути послије убацивања Жижовића највиши у казненом простору Травничана је био Стокић, који главом погађа стативу. Услиједила је затим успаванка са обје стране, Травник се бранио свим расположивим снагама, док је Борац покушавао кроз пас игру доћи до гола, али је било превише грешака у предаји лопте. И онда у 22. минути хладан туш за домаће: сјајним ударцем Турковић је матирао Авдукића.

Ни овај погодак није натјерао Борчеве фудбалере на већи ангажман, посјед лопте је био на њиховој страни, али без конкретне завршнице. У 43. минути смо видјели покушај Стокића са одприлике 30 метара, али је замало био непрецизан.

Одмах на отварању другог полувремена Борац је изједначио. Билбија је главом матирао Пјанића након центаршута Малетића. Затим је Малетић изнудио прекршај, са десне стране сам је извео слободан ударац, услиједила је приземна лопта за Теиновића чији је ударац изблокиран. Нови напад Борац је извео у 50. минути када је Граховац прошао по десној страни, а Билбија не успијева ефектно матирати Пјанића.

Оно што му није тада пошло за ногом јесте у 60. минути када је асистенцију Зељковића претворио у гол. Славље Борчевих навијача је у одређеној мјери покварила повреда Малетића, који се при изласку са терена жалио на бол у рамену. Замијенио га је Кантар и умало у првој акцији да буде у прилици за постизање гола. Центаршут Жижовића је одбрана Травника у посљедњи тренутак изблокирала.

У јеку Борчеве доминације гости долазе до изједначења, поново је Турковић матирао Авдукића накод продора Турковића. Стокић је у 77. минути промашио немогуће, са пет метара шаље лопту високо преко гола. Покушао је Граховац минуту касније, његов шут зауставио је Пјанић. Бомба Васиљевића одсјела је на пречки, а шансу утакмице пропустио је Рашчић, са два метра није успио асистенцију Билбије убацити у празан гол.

Остало је на крају 2:2 и велика туга међу Борчевим навијачима и играчима, али остаје нада да ће у посљедњем колу Борац уписати побједу у Габели и уз повољан резултат на стадиону Отока да избори пласман на европску сцену.

БОРАЦ – ТРАВНИК 2:2

стадион: Градски у Бањалуци

гледалаца: 1 000

судија: Емир Алечковић (Сарајево)

стријелци: Билбија у 47. и 60. минути за Борац, Турковић у 22. и 72. минути за Травник

жути картони: Билбија, Стокић, Теиновић (Борац), Хећо (Травник)

БОРАЦ: Авдукић, Зељковић, Тривуновић, Распудић, Васиљевић, Теиновић, Граховац, Жижовић (од 76. Рашчић), Малетић (од 65. Кантар), Стокић (од 87. Субић), Билбија. Тренер: Оливер Јандрић.

ТРАВНИК: Пјанић, Терзић, Е. Варупа, Рибић, Ковачевић (од 74. Затагић), Чурић, Н. Варупа (од 89. Фазлић), Турковић (од 87. Табаковић), Симеуновић, Лаштро, Хећо. Тренер: Нермин Башић.