Objavljeno: 18.05.2013. u 23:53

BORAC – TRAVNIK 2:2 (VIDEO)

Sunčano vrijeme i rani termin utakmice privukao je tek nešto više od 1 000 gledalaca na Gradski stadion u Banjaluci. Borčeva posljednja ovosezonska utakmica u Premijer ligi pred svojim navijačima je bila možda i najvažnija. Pobjeda se nametala kao imperativ, a tako su se izabranici Olivera Jandrića i postavili na terenu.

Već u drugoj minuti poslije ubacivanja Žižovića najviši u kaznenom prostoru Travničana je bio Stokić, koji glavom pogađa stativu. Uslijedila je zatim uspavanka sa obje strane, Travnik se branio svim raspoloživim snagama, dok je Borac pokušavao kroz pas igru doći do gola, ali je bilo previše grešaka u predaji lopte. I onda u 22. minuti hladan tuš za domaće: sjajnim udarcem Turković je matirao Avdukića.

Ni ovaj pogodak nije natjerao Borčeve fudbalere na veći angažman, posjed lopte je bio na njihovoj strani, ali bez konkretne završnice. U 43. minuti smo vidjeli pokušaj Stokića sa odprilike 30 metara, ali je zamalo bio neprecizan.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena Borac je izjednačio. Bilbija je glavom matirao Pjanića nakon centaršuta Maletića. Zatim je Maletić iznudio prekršaj, sa desne strane sam je izveo slobodan udarac, uslijedila je prizemna lopta za Teinovića čiji je udarac izblokiran. Novi napad Borac je izveo u 50. minuti kada je Grahovac prošao po desnoj strani, a Bilbija ne uspijeva efektno matirati Pjanića.

Ono što mu nije tada pošlo za nogom jeste u 60. minuti kada je asistenciju Zeljkovića pretvorio u gol. Slavlje Borčevih navijača je u određenoj mjeri pokvarila povreda Maletića, koji se pri izlasku sa terena žalio na bol u ramenu. Zamijenio ga je Kantar i umalo u prvoj akciji da bude u prilici za postizanje gola. Centaršut Žižovića je odbrana Travnika u posljednji trenutak izblokirala.

U jeku Borčeve dominacije gosti dolaze do izjednačenja, ponovo je Turković matirao Avdukića nakod prodora Turkovića. Stokić je u 77. minuti promašio nemoguće, sa pet metara šalje loptu visoko preko gola. Pokušao je Grahovac minutu kasnije, njegov šut zaustavio je Pjanić. Bomba Vasiljevića odsjela je na prečki, a šansu utakmice propustio je Raščić, sa dva metra nije uspio asistenciju Bilbije ubaciti u prazan gol.

Ostalo je na kraju 2:2 i velika tuga među Borčevim navijačima i igračima, ali ostaje nada da će u posljednjem kolu Borac upisati pobjedu u Gabeli i uz povoljan rezultat na stadionu Otoka da izbori plasman na evropsku scenu.

BORAC – TRAVNIK 2:2

stadion: Gradski u Banjaluci

gledalaca: 1 000

sudija: Emir Alečković (Sarajevo)

strijelci: Bilbija u 47. i 60. minuti za Borac, Turković u 22. i 72. minuti za Travnik

žuti kartoni: Bilbija, Stokić, Teinović (Borac), Hećo (Travnik)

BORAC: Avdukić, Zeljković, Trivunović, Raspudić, Vasiljević, Teinović, Grahovac, Žižović (od 76. Raščić), Maletić (od 65. Kantar), Stokić (od 87. Subić), Bilbija. Trener: Oliver Jandrić.

TRAVNIK: Pjanić, Terzić, E. Varupa, Ribić, Kovačević (od 74. Zatagić), Čurić, N. Varupa (od 89. Fazlić), Turković (od 87. Tabaković), Simeunović, Laštro, Hećo. Trener: Nermin Bašić.