Objavljeno: 10.09.2016. u 20:07

BORAC TRIJUMFOVAO NAD TEKSTILCEM

Fudbaleri Borca savladali su danas u derbiju šestog kola Prve lige Republike Srpske ekipu Tekstilca iz Dervente rezultatom 2:0 i tako prestigli izabranike Bojana Magazina na drugom mjestu prvoligaškog karavana. Crveno-plavi nakon šest kola imaju 11 bodova, dva manje od Rudara koji je danas trijumfovao u etno-selu Stanišići nad Zvijezdom (0:1) i sa kojim će Borac odmjeriti snage u narednom kolu.

Oba današnja gola za Borac postigao je Ivan Delić, i to oba iz slobodnog udarca. Prvi gol crnogorski fudbaler je postigao u 8. minutu: nakon prekršaja nad Manceom, izveo je slobodan udarac sa lijeve strane i precizno poslao loptu tik pored stative Plisnićevog gola. U 63. minutu ponovo je dosuđen slobodan udarac, ovog puta nakon faula gostujućih igrača nad Milošem Dujkovićem; ponovo je loptu namjestio Delić i prebavivši četiri fudbalera u živom zidu, fenomenalno pogodio.

Borac će, već smo rekli, u narednom kolu igrati u Prijedoru protiv Rudara, a prvi naredni rival na Gradskom stadionu biće šamački Borac.