Objavljeno: 26.05.2013. u 19:28

BORAC U EVROPI!

Fudbaleri banjalučkog Borca osvojili su treće mjesto u Premijer ligi i izborili novi nastup na evropskoj sceni. Banjalučani su danas u Gabeli savladali GOŠK rezultatom 0:2 (strijelci Grahovac i Raščić), dok je Olimpik poražen na svom terenu od Čelika istim rezultatom, tako da je Borac preskočio Sarajlije na tabeli i napravio veliki uspjeh novim plasmanom u evro-kupove.

Put do trijumfa Borcu je bio olakšan od 21. minute, kada je Helvida opravdano dobio crveni karton zbog udaranja Raščića. Otpor domaćih, koji su i pored činjenice da su imali igrača manje stvorili dvije prilike koje je zaustavio Avdukić, slomljen je tek 20-ak minuta prije kraja utakmice.

Kantar je napravio dobar dio posla na lijevoj strani, odlično uposlio Grahovca koji pogađa za 1:0. Sve je bilo riješeno u 84. minuti. Zeljković je centrirao, a Raščić se pobrinuo dfa efektno loptu sprovede u mrežu.

Igrači Borca su sinoć dočekani na stadionu od strane navijača, te su svi zajedno proslavili četvrti Borčev uzastopni izlazak na međunarodnu scenu.

GOŠK – BORAC 0:2

Stadion: Podavala u Gabeli

Gledalaca: 300

Sudija: I. Živković (Orašje)

Strijelci: Grahovac u 69. i Raščić u 84. minuti za Borac

Žuti kartoni: Zeljković, Kantar, Grahovac, Grujić (Borac), Jelavić, Perić (GOŠK)

Crveni karton: Helvida (Gošk) u 20. minuti.

Borac: Avdukić, Zeljković, Runić, Raspudić, Vasiljević, Radulović, Grahovac, Grujić (od 86. minute Trivunović), Si. Dujaković (od 69. minute Žižović), Kantar (od 90. minute Predragović), Raščić

GOŠK: Sušac, Bošnjak (od 75. minute Raič), Bonacin, Ivičić, Ramović, Perić, Helvida, Jusufbašić (od 84. minute Vasilj), Bekić, Jelavić, Bišević (od 42. minute Kojić)