Objavljeno: 17.09.2013. u 22:51

BORAC U OSMINI FINALA KUPA

Fudbaleri banjalučkog Borca plasirali su se među 16 najboljih ekipa u Kupu BiH pošto su u utakmici šesnaestine finala odigranoj na Gradskom stadionu savladali člana Prve lige Republike Srpske, višegradsku Drinu, rezultatom 3:0. Iako je Borac imao terensku inicijativu i u prvom, sva tri gola postignuta su u drugom dijelu, a strijelci su bili Stefan Dujaković u 71, Aleksandar Kondić u 81. i Fedor Predragović u 83. minutu.

Igrači Dragana Jovića stvorili su nekoliko poluprilika pred golom Drine u prvih 45 minuta, najagilniji su bili Stefan Dujaković i Miloš Perović, ali se rezultat do odlaska na odmor nije mijenjao. Na startu drugog poluvremena lako je moglo da se desi da Višegrađani stignu vo vođstva, ali Avdukić je sjajno zaustavio pokušaje Damjanovića i Rosića.

71. minut donio je vođstvo Borca: Subić je odigrao povratni pas za Dujakovića koji šutem sa dosta efea matira Govedaricu. Deset minuta kasnije gol Drine pogodio je Kondić nakon centaršuta Kondića, da bi konačan rezultat dva minuta kasnije postavio Predragović.

Žrijeb parova osmine finala Kupa BiH biće obavljen 1. oktobra, ali do tada igrače Borca očekuje dosta posla u Premijer ligi jer u naredna tri prvenstvena kola igraju sa Zrinjskim, Sarajevom i Slavijom.

BORAC – DRINA HE 3:0 (0:0)

strijelci: 1:0 St. Dujaković (71.), 2:0 Kondić (81.), 3:0 Predragović (83.)

stadion: Gradski