Objavljeno: 13.11.2012. u 23:39

BORAC U POLUFINALU KUPA RS

Branilac trofeja u Kupu Republike Srpske banjalučki Borac plasirao se u polufinale najmasovnijeg takmičenja pošto je u Žeravici, u posljednjem četvrtfinalnom susretu (ostali su odigrani mnogo ranije) savladao ekipu Jedinstva sa 2:1.

Domaćin je poveo u 4. minutu. Iz kornera loptu je u šesnaesterac Banjalučana ubacio Srđan Berić. Golman Borca Siniša Marčetić slabo je intervenisao a to je na najbolji mogući način iskoristio stameni štoper Jedinstva Radovan Grbić i ubacio loptu u mrežu.

Borac je izjednačio na 1:1 u 17. minutu. Ognjen Radulović je odlično izveo slobodan udarac sa 18 metara i pogodio mrežu.

Banjalučani su poveli osam minuta kasnije. Poslije prave kanonade udaraca prema golu Jedinstva na loptu je natrčao Aleksandar Subić i sa petnaestak metara plasirao je u donji desni ugao golmana domaćih Nenada Vasića.

U drugom poluvremenu fudbaleri Jedinstva su nastojali da izjednače rezultat ali je uvođenjem u igru tri iskusna igrača Krunića, Žižovića i Kantara, stručni štab Borca osujetio sve pokušaje domaćih.

Izabranicima Slobodana Starčevića je utakmica dobro došla pred premijerligaško gostovanje idućeg vikenda Travniku na stadionu “Pirota”.