Objavljeno: 19.03.2015. u 11:09

BORAC U POLUFINALU KUPA!

Fudbaleri Borca izborili su plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine. Crveno-plavi su poraženi od Sarajeva na Gradskom stadionu (0:1), ali idu dalje zbog gostujuće pobjede od 2:1.

Sjajna atmosfera na Gradskom stadionu, odlično navijanje, besprijekorno disciplinovana igra izabranika Vinka Marinovića, sve su to karakteristike revanš meča između Borca i Sarajeva.

Borčeva borba ne prestaje, borba sa vjetrenjačama i činjenicom da ekipa odlično igra na oba fronta, dok je timovima sa mnogo većim budžetom preostalo da šansu za izlazak na evropsku scenu traže kroz prvenstvo.

U prvom poluvremenu utakmice vidjeli smo odličnu intervenciju Ružića nakon pokušaja Benka glavom, a na drugoj trani Delača je spasila stativa poslije udarca Stokića. Golman Borca, koji je branio na vrhunskom nivou, nije se dao iznenaditi ni poslije udarca Alispahića u 36. minuti.

Na početku drugog poluvremena trener gostiju uvodi Velkoskog, koji je uspio ono što nije pošlo njegovim saigračima u prvih 45 minuta. Savladao je Ružića nakon centaršuta Duljevića. I nakon postignutog gola Sarajevo je nastavilo sa pritiskom, ali je Ružić briljirao na golu, zaustavivši pokušaje Protića u samoj završnici susreta.

Početkom aprila je žrijeb polufinala Kupa BiH, a pored Borca u bubnju će se naći imena Širokog Brijega, Zrinjskog i Olimpika.

Trener Sarajeva Meho Kodro sportski je čestitao banjalučkom Borcu prolaz u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Čestitam Borcu na prolasku dalje iako mislim da nismo odigrali lošu utakmicu. Teren je bio lošiji nego u Sarajevu i više je domaćin imao koristi od njega nego mi. Imali smo šansi da postignemo još koji gol, ali nismo imali ni sreće. Bez obzira na sve, prolazak Borca u polufinale je zaslužen – rekao je šef struke Sarajeva poslije meča.

Za razliku od kolege s klupe koševskog kluba, Vinko Marinović bio je razumljivo drugačijeg raspoloženja, ali je uzvratio komplimentima za gostujući tim.

Znali smo da je Sarajevo dobra ekipa, što su i večeras pokazali. Bili su bolji tokom cijele utakmice i složio bih se sa Kodrom da nisu imali ni sreće u pojedinim momentima susreta. Ali, i naš golman Branislav Ružić je bio odličan. Poslije primljenog gola, uvukao se strah u naše redove, ali izdržali smo sve i zahvaljujući pobjedi u Sarajevu prošli u dalje takmičenje – istakao je Marinović, poželivši na kraju gostima uspjehe u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

BORAC – SARAJEVO 0:1

strijelac: 0:1 Velkoski (62.), stadion: Gradski, gledalaca: 5000, sudija: Edin Jakupović (Bihać), žuti kartoni: Grujić, Stokić (Borac), Rustemović, Benko, Mihojević (Sarajevo).

BORAC: Ružić, Pilipović, Jevtić, Predragović (od 76. Ilić), Jović (od 90. Koljić), Stokić (od 90. Runić), Žeravica, Subić, Kostić, Bečelić, Grujić. Trener: Vinko Marinović.

SARAJEVO: Delač, Protić, Rustemović (od 70. Stojčev), Okić (od 46. Velkoski), Alispahić, Tatomirović, Mihojević (od 90. Bekić), Duljević, Benko, Kalasi, Cimirot. Trener: Meho Kodro.