Objavljeno: 11.12.2017. u 12:13

BORAC U SUDIJSKOJ NADOKNADI DO POBJEDE NAD ŠIROKIM BRIJEGOM

Fudbaleri Borca jesenju polusezonu okončali su pobjedom na Gradskom stadionu nad ekipom Širokog Brijega rezultatom 2:1, te će zimsku pauzu provesti kao sedmoplasirani tim šampionata sa 24 boda, jednim manje od Mladosti iz Doboja kod Kaknja, koja je remizirala sa Krupom (1:1).

Do rezultatske prednosti je u 30. minutu stigao Borac pogotkom Gorana Galešića: Miloš Čudić je prošao po desnoj strani i centrirao, a na loptu je natrčao spomenuti Galešić i preciznim udarcem matirao Luku Bilobrka. Gosti su izjednačili u 47. minutu, kada je nakon greške Vladana Danilovića, Ivan Baraban poslao loptu sa desne na lijevu stranu za Vagnera, koji pogađa mrežu iza leđa Asmira Avdukića.

Borac je do pobjede stigao u prvom minutu sudijske nadoknade: Mladen Veselinović je kontrolisao loptu na lijevoj strani i uputio prizeman centaršut, a loptu je u vlastitu mrežu sproveo Josip Barišić.