Objavljeno: 28.08.2014. u 0:15

BORAC UBJEDLJIVO PORAŽEN U SARAJEVU

U derbi utakmici petog kola Premijer lige fudbaleri Borca poraženi su na stadionu Otoka od ekipe Olimpika rezultatom 4:1, iako su do 78. minuta imali pozitivan rezultat (1:1). Naime, u posljednjih 15 minuta domaći su iskoristili tri greške fudbalera iz posljednje linije Borca, postigli tri pogotka i upisali treći trijumf u sezoni, dok je Borac, nakon dvije vezane pobjede, zabilježio i treći neuspjeh.

Borac je bio konkretniji u prvom dijelu, stvorio nekoliko prilika za gol, a najbolju je propustio Subić u 26. minutu nakon što je izašao sam pred Oštrakovića nakon pasa Stokića, ali je šutirao pored gola. Prvi gol na meču viđen je u 36. minutu, kada je Šivšić centrirao sa lijeve strane, a lopta preskočila Kostića i stigla do Brkovića koji glavom pogađa za vođstvo svoje ekipe.

Kapiten Borca Grujić propustio je izglednu priliku da u 53. minutu izjednači na 1:1, kada mu je Pilipović dodao loptu kroz odbranu, ali je Borčev kapiten iz izgledne situacije šutirao preko gola.

Ipak, do izjednačenja se stiglo osam minuta kasnije, kada je sudija Tomislav Čuić pokazao na bijelu tačku nakon što je Oštraković srušio Dujakovića, a siguran realizator penala bio je Stokić.

U 78. minutu Olimpik ponovo dolazi do vođstva: Pilipović je izgubio loptu na Borčevoj polovini, četiri igrača Olimpika (Souza, Nukić, Smajić i Pandža) učestvovala su u akciji za gol, a posljednji od navedenih matira Avdukića.

Samo pet minuta kasnije bilo je 3:1: Pandža je pobjegao Kostiću na lijevoj strani, odigrao povratni pas za Souzu, koji bježi Pilipoviću i rutinski pogađa. U 93. minutu Olimpik postiže i četvrti gol: dubinsku loptu sa centra prihvata Nukić, prolazi između dva čuvara, Kostića i Bečelića, i postavlja konačan rezultat.

U narednom kolu, koje se igra u subotu i nedjelju, Borac na Gradskom stadionu dočekuje ekipu Širokog Brijega.

OLIMPIK – BORAC 4:1 (1:0)

stadion: Otoka, gledalaca: 200, sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad), žuti kartoni: Regoje, Šivšić, Oštraković (Olimpik).

OLIMPIK: Oštraković, Gligorov, Souza, Šivšić, Regoje, Smajić, Bogičević, Handžić (od 51. Čomor), Brković (od 69. Nukić), Rizvanović (od 65. Pandža), Subašić. Trener: Mirza Varešanović.

BORAC: Avdukić, Žeravica, Kostić, Ilić (od 59. Dujaković), Bečelić, Pilipović (od 83 Predragović), Radinović (od 74. Jović), Đajić, Grujić, Stokić, Subić. Trener: Vinko Marinović.