Objavljeno: 15.08.2010. u 23:11

BORAC – VELEŽ 1:1

Fudbaleri banjalučkog Borca ni u drugom meču na Gradskom stadionu u ovoj sezoni Premijer lige nisu uspjeli da zabilježe pobjedu pošto su remizirali sa ekipom Veleža (1:1).

Prvu priliku na utakmici stvorili su gosti i to u devetom minutu preko Demića, nakon čijeg šuta lopta pogađa prečku Avdukićevog gola. Dva minuta kasnije Borac je došao do prednosti. Naime, nakon odlično izvedene akcije izabranika Vlade Jagodića, do lopte dolazi Vukelja koji rutinski pogađa za 1:0. Do kraja prvog poluvremena Velež je mogao i do izjednačenja, ali je šut Okića krajnjim naporom izblokirala Borčeva odbrana.

U drugom poluvremenu vodila se ravnopravna borba na terenu, sve do 62. minuta kada su Mostarci došli do izjednačenja. U posjedu lopte bio je mladi Duraković, koji je prošao nekoliko odbrambenih Borčevih igrača, šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio donji lijevi ugao Avdukićevog gola.

Do kraja meča Banjalučani su pokušavali da postignu svoj drugi pogodak i dođu do nova tri boda, međutim ozbiljnija prilika za postizanje pogotka nije stvorena, tako da Velež nosi jedan bod iz Banjaluke i u dobrom raspoloženju dočekuje odgođeni gradki derbi sa Zrinjskim, dok Borac svoju šansu za iskupljenje mora da traži već u Zenici protiv Čelika u meču narednog kola Premijer lige. Klub iz Platonove ulice je na svom stadionu već izgubio pet bodova, tako da mjesta za još jedan kiks više nema.

strijelci: 1:0 Vukelja (11.), 1:1 Duraković (62.), stadion: Gradski u Banjaluci, gledalaca: 2 000, sudija: Goran Paradžik (Ljubuški), pomoćnici: Zikret Kuljaninović (Banovići) i Zoran Taborin (Zvornik), četvrti sudija: Oliver Kožul (Široki Brijeg), kontrolor suđenja: Salih Hasukić (Gradačac), delegat: Ljubiša Tripunović (Doboj), žuti kartoni: Stajić, Grahovac (Borac), Borić, Duraković, Ćemalović, Zolj (Velež).

BORAC: Avdukić, Puzigaća, Ćorić, Trivunović, Stupar, Raspudić, Muminović (od 76. Benović), Mikić (od 63. Grahovac), Nikolić, Vukelja, Stajić. Trener: Vlado Jagodić.

VELEŽ: Borić, Škaljić, Kajtaz, Zaimović, Ivetić, Demić (od 53. Ćemalović), Kodro, Kadrić (od 25. Kazazić), Lelo, Okić, Duraković (od 73. Zolj). Trener: Demir Hotić.