Objavljeno: 27.07.2015. u 17:49

BORAC ZABILJEŽIO VELIKU POBJEDU NA STARTU

U premijerligaškim okršajima Borca i Željezničara u Platonovoj 6 ne pobjeđuje favorit, već onaj ko je navikao da to čini! Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su, u derbiju prvog kola Premijer lige, favorizovane Sarajlije pred oko 5000 svjedoka na tribinama Gradskog stadiona rezultatom 1:0 i tako na najbolji mogući način počeli jednu od najzanimljivijih premijerligaških sezona od nastanka ovog takmičenja 2002. godine.

Izabranici Vlade Jagodića, koji su najmlađa ekipa u elitnom fudbalskom rangu u BiH, očitala je fudbalsku lekciju Sarajlijama, koji do duela sa Borcem u dosadašnjem četiri utakmice u sezoni, one evropske, nisu primili nijedan pogodak. „Crveno-plavi“, čiji je najstariji fudbaler na terenu u nedjelju uveče bio čuvar mreže Branislav Ružić (1989. godište), nijednog trenutka nisu ustuknuli pred favorizovanim timom sa Grbavice, koji je na banjalučkom Gradskom stadionu upisao prvi poraz u Premijer ligi nakon 17 mečeva, odnosno prvi nakon duela sa Sarajevom na Grbavici odigranog 2. novembra 2014. godine.

Tako je, kako rekosmo u uvodnom paragrafu, Borac nastavio sjajan niz protiv Željezničara kada su u pitanju premijerligaški okršaji u Banjaluci. Velikan iz Platonove je zabilježio četvrtu pobjedu u posljednja četiri duela, osmu u posljednjih devet duela, a ukupno devetu u 12 susreta u gradu na Vrbasu.

Nije Jagodićev „dječiji vrtić“, kako smo naveli, ustuknuo pred Odovićevim izabranicima, koji ovog ljeta pružaju odlične partije u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Ni dvije velike šanse za Željezničar, u 3. i 7. minutu preko Stokića i Kokota, nisu omele Borčeve mladiće u želji da se banjalučkoj publici predstave u što boljem svjetlu. I u tome su i uspjeli: prikazali su ogromnu borbenost, požrtvovanje, trku, u pojedinim momentima i fudbalsku lucidnost… Jednostavno rečeno, prikazali su igru koja vraća publiku na Gradski stadion.

Nagrada za takvu igru stigla je u 33. minutu, kada je gostujućeg golmana Marijana Antolovića, šutem sa vrha šesnaesterca, matirao Petra Ilića, koji je nakon pasa Bečelića krenuo u prodor duž desne aut linije i prije pogotka driblingom „izbacio iz igre“ kompletnu odbranu gostiju. Nije se Borac „smirio“ nakon postignutog gola, već je nastavio sa svojom igrom do kraja prvog dijela. Sjajnu šansu za 2:0 propustio je Koljić, čiju loptu nakon sjajnog šuta sa lijeve strane u korner izbacuje Antolović. Nastavio je Borac po svom i u drugom dijelu, u kojem je propustio nekoliko povoljnih prilika za postizanje gola. Najbolje su propustili Subić u 51. minutu, kada je nakon solo prodora, sličnog onome iz majskog duela na Grbavici, šutirao, ali Antolović izbacuje loptu u korner, i Predragović u 78. minutu, kada je nakon centaršuta Tonija Jovića u sredinu sa lijeve strane šutirao glavom preko gola.

– Kada smo vidjeli prije utakmice da će Željezničar nastupiti kompletan, rekao sam momcima da nemaju šta da izgube, a da mogu mnogo da dobiju. Osmjehnula nam se sreća, ali više naša borbenost i požrtvovanje. Hvala i publici koja je došla u ovolikom broju da podrći ovaj mladi tim, broj navijača na tribinama je nadmašio i moja očekivanja – rekao je, između ostalog, Jagodić na sinoćnjem obraćanju medijima.

Pobjedom nad Željezničarom Borac znatno opuštenije putuje na derbi drugog kola protiv Veleža, koji se igra u subotu u Vrapčićima uz direktan prenos na BHT1.

BORAC – ŽELJEZNIČAR 1:0

stadion: Gradski, gledalaca: 5000, sudija: Emir Jakupović (Bihać), žuti kartoni: Radinović, Ilić, Bečelić (Borac), D. Sadiković, Bogdanović (Željezničar).

BORAC: Ružić, Saničanin, Vidović, Ilić (od 80. Savanović), Predragović, Jović (od 90. Đorđilović), Koljić, Subić, Bečelić, Radinović, Jandrić (od 90. Savić). Trener: Vlado Jagodić.

ŽELJEZNIČAR: Antolović, Uzelac, Kosorić, Memija, Bajić, Blagojević, Stokić (od 46. Hadžiahmetović), Đelmić (od 80. Tiago), D. Sadiković, Bogdanović, Kokot (od 46. Beganović). Trener: Milomir Odović.