Objavljeno: 08.02.2015. u 12:21

BORAC ZAUZEO ŠESTO MJESTO

Fudbaleri Borca zauzeli su šesto mjesto na „Istarskom zimskom kupu“ u Umagu i Novigradu pošto su nakon izvođenja jedanaesteraca poraženi od mađarskom drugoligaša Đermota rezultatom 5:3. Tokom 90 minuta i jedan i drugi tim su po jednom zatresli mrežu protivnika (strijelci Kiš i Marčeta).

U prvih desetak minuta izabranici Vinka Marinovića stvorili su tri šanse za postizanje pogotka, ali je prvi čuvar mreže mađarske ekipe Deli zaustavio dva šuta Joce Stokića i jedan pokušaj Miloša Žeravice.

U 63. minutu „crveno-plavi“ su propustili priliku da dođu do vođstva iz jedanaesterca. U kaznenom prostoru Đermota rukom je igrao Pap, dosuđen je penal, koji u gol nije pretvorio Žeravica. Kazna je uslijedila u 68. minutu, kada je mrežu Asmira Avdukića, kojeg je u 75. minutu zamijenio Branislav Ružić, zatresao Kiš.

Ipak, Borac je do izjednačenja stigao u posljednjim sekundama, kada je golmana Đermota matirao novajlija u redovima Velikana iz Platonove Damjan Marčeta, koji je u igru ušao u 56. minutu umjesto Stokića.

U prvoj seriji penala precizni su bili Čemer i Kostić, dok je druga serija donijela pogotke Bonera i Marčete. Treća serija počela je pogotkom Oroša, dok je pokušaj Koljića zaustavio Deli. U četvrtoj seriji za 2:4 pogodio je Čeri, na 3:4 smanjio Runić, a pobjedu svom timu, na početku pete serije, donio je Kiš.

BORAC – ĐERMOT 1:1 (penalima 3:5)

BORAC: Avdukić (od 75. Ružić), Bečelić, Subić, Kostić, Jevtić (od 67. Runić), Radinović (od 85. Redžić), Žeravica, Ilić (od 75. S. Dujaković), Predragović (od 74. Koljić), Jović (od 77. Pilipović), Stokić (od 56. Marčeta).

ĐERMOT: Deli, Nađi, Balog, Varga, Feješ, (od 55. Lazar), Kiš, Čemer, Molnar (od 47. Oroš), Paku (od 48. Pap), Đurjan, Šegi (od 76. Boner).