Objavljeno: 07.10.2014. u 22:02

BORAC ZAVRŠIO TAKMIČENJE U KUPU RS

Porazom u Omarskoj (1:0) od prijedorskog Rudara, u utakmici osmine finala Kupa Republike Srpske, prekinut je niz Borčevih utakmica bez poraza u svim takmičenjima, koji je stigao do broja 8. Izabranici Darka Nestorovića danas su se revanširali „crveno-plavima“ za poraz u prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH prošle srijede i plasirali se među osam najboljih ekipa.

Kao i prošle sezone, Borac je u Kupu Republike Srpske, čiji je petostruki osvajač, eliminisan je od Prijedorčana. Prošle godine klub iz Platonove ulice zaustavljen je već u prvom kolu nakon izvođenja jedanaesteraca, dok je ovog puta pitanje pobjednika bilo riješeno već nakon 90 minuta – strijelac jedinog gola na meču bio je Saša Stijepić u 18. minutu.

Kao što je i bilo najavljeno, šef stručnog štaba Borca Vinko Marinović na teren je poslao fudbalere koji nisu nastupili u derbiju protiv Željezničara, kao i one sa manjom minutažom, tako da su od prvog minuta u Omarskoj zaigrali: Gajić, Macanović, Malbašić, Predragović, Đajić, Kremenović, Savić, Radinović, Runić, Jovičić i Kastratović. Već na startu drugog poluvremena Predragovića je zamijenio Jović, a priliku su u posljednjih 30 minuta, umjesto Malbašića i Macanovića, dobili Savanović i junior Danilović.

RUDAR PRIJEDOR – BORAC 1:0

stadion: u Omarskoj, gledalaca: 300, sudija: Velimir Drinić (Modriča), žuti kartoni: Đokić, Ćulum (Rudar), Radinović, Savanović, Savić (Borac), crveni karton: Runić (Borac, 85. minut).

RUDAR: Kozić, Šodić (od 86. Rokvić), Saničanin, Pekija (od 46. Marić), Đokić, Kojić, Mirković, Redžić, Ćulum, Devušić, Stijepić.

BORAC: Gajić, Macanović (od 61. Danilović), Malbašić (od 61. Savanović), Predragović (od 46. Jović), Đajić, Kremenović, Savić, Radinović, Runić, Jovičić, Kastratović.