Objavljeno: 19.09.2010. u 0:10

BORAC – ZRINJSKI 2:0

U derbiju sedmog kola Premijer lige BiH naš klub je večeras savladao mostarski Zrinjski sa 2:0, te tako opravdao očekivanja banjalučke publike.

Utakmica je počela minutom šutnje u čast preminulog Bojana Miloševića, bivšeg golmana Borca,  Krajine i BSK-a.

Već od početka naši fudbaleri snažno kreću sa napadima ka golu gostiju iz Mostara. Uz nekoliko direktnih šuteva i pet kornera već u prvih dvadeset minuta, mreže u prvom poluvremenu ipak ostaju netaknute. Treba istaći da je od prvog minuta nastupio Darko Maletić povratnik u redove Borca.

Nakon nekoliko poluprilika početkom drugog poluvremena, u 55. minutu na opštu radost banjalučke publike, odlični Stevo Nikolić pronalazi put do suparničke mreže.

Fudbaleri Zrinjskog su oko 10 minuta pred kraj meča imali izvanrednu priliku, međutim Avdukić je odličnom intervencijom spasio gol Borca. U sledećem napadu vođstvo naših fudbalera je uduplano golom Bojana Puzigaće u 82. minutu. Iako je pobjednik tada bio rješen, mladi Grahovac je pred sam kraj susreta propustio veliku šansu da povisi rezultat na 3:0.

Nakon ovog meča, Borac se i dalje nalazi na vrhu Premijer lige, sa tri boda više od Sarajeva i Zvijezde, utakmicu manje imaju Olimpik, Velež, Travnik i Slavija.

Sljedeću utakmicu Borac će igrati protiv gradskog rivala BSK-a već u srijedu u 16č, u okviru 1/16 finala kupa Republike Srpske.