Objavljeno: 31.03.2018. u 19:03

BORČEV VITEZ JE KUNIĆ!

Borac-Vitez-07

Borac je pobjedio! Prvi put nakon 10. decembra prošle godine, kada je kao domaćin savladao Široki Brijeg. Vitez je dugo odolijevao, ali je meč trećeg kola Lige za opstanak BH Telekom Premijer lige BiH igran na Gradskom stadionu prelomio Petar Kunić. On je golom iz penala donio crveno – plavima minimalan trijumf od 1:0. Bio je ovo šesti gol Borčeve “devetke” u šampionatu.

Igrao se 80. minut kada je u kaznenom prostoru gostiju oboren Miloš Žeravica, neoprezno je na njega startovao Vrhovac, a sudija Došlo nije imao dilemu kada je pokazao na bijelu tačku.

Borac je pun energije i velike želje ušao u meč, upravo onako kako je najavio novi trener Darko Vojvodić, koji je dobro započeo angažman na klupi Velikana iz Platonove.

Prvi je priprijetio Puzigaća u 3. minutu rezantnim udarcem sa nekih 20-ak metara, koji je Tirić odbranio.

Tri minuta kasnije Mahović je šutirao preko gola u dobroj situaciji nakon prodora Kunića i ubacivanja sa desne strane.

U 16. minutu Žeravica je centrirao iz slobodnog udarca, a Puzigaća glavom šutira pored gola.
Šest minuta nakon toga Mahović je asistirao Veselinoviću, ali je Tirić bio na mjestu.

Igrao se 27. minut kada su gosti priprijetili prvi put, ali je udarac glavom jednog igrača Viteza završio pored gola.

Da se gosti ne šale potvrdilo se i 10. minuta kasnije kada je Vukliš spasio Borac nakon udarca Šivšića.

U drugom dijelu tempo utakmice je opao. Domaći kao da su se umorili, pa su prvi zaprijetili gosti, ali je Vukliš lako odbranio udarac Hadžanovića sa ivice kaznenog prostora. Igrao se 54. minut.

Samo tri minuta kasnije Žeravica je šutnuo sa 18 metara, ali je Tirić bio siguran.

U 67. minutu Kunić je imao dobru šansu nakon jednog odbijanca, ali je bio neprecizan.

– Ne slažem se da je bilo išta sporno na utakmici. Zasluženo smo slavili. Vitez je dobro odigrao, namučio nas. Bili smo bolji u prvom poluvremenu. U drugom dijelu dali smo taj gol koji smo u potpunosti zaslužili. Borcu niko nije ništa poklonio, niti pomogao, pobjeda je čista ko suza i bez mrlje je, kategoričan je bio trener Borca Darko Vojvodić, odgovorivši na opasku gostujućeg šefa struke „da je tužno šta se radi u našem fudbalu“.

U narednom kolu, već idućeg vikenda Borac je domaćin ekipi GOŠK-a.