Objavljeno: 16.04.2016. u 23:47

BORCU BOD IZ DUELA SA ČELIKOM

Fudbaleri Borca remizirali su rezultatom 1:1 sa zeničkim Čelikom na Gradskom stadionu u okviru 25. kola Premijer lige BiH i tako napravili korak unazad kada je u pitanju borba za ostvarenje jedinog cilja u tekućoj sezoni, opstanak u elitnom takmičenju. Zeničani su uspjeli da se vrate neporaženi i sa trećeg vezanog gostovanja, nakon Pecare i Gradskog stadiona u Prijedoru, dok izabranici Borčeta Sredojevića, poslije poraza od Sarajeva, ponovo nisu uspjeli da osvoje cijeli plijen pred svojim navijačima.

Crveno-plavi su u prvih 45 minuta kontrolisali posjed lopte i konstantno prijetili gostujućem čuvaru mreže Adiloviću, koji je, zajedno sa odbrambenom linijom Čelika, uspiop da odbije sve atake naših igrača. Međutim, od 30. minuta stvari su po Borac krenule nizbrdo; zbog povrede koljena iz igre je morao da izađe najbolji strijelac našeg tima u dosadašnjem toku sezone Toni Jović, a samo minut kasnije gosti su, nakon pasa sa polovine terena i neodlučnosti Branislava Ružića da li da krene na loptu ili ne, stigli do vođstva golom Mahira Karića.

Borac je ofanzivno ušao u drugo poluvrijeme, ali nije prošlo mnogo kad se suočio sa novim malerom. U 55. minutu, nakon jednog prekršaja, došlo je do koškanja igrača dva tima, a najdeblji kraj je izvukao štoper Borca Željko Đokić, koji je ponovo morao prije vremena u svlačionicu, pa će tako, nakon što je isključen protiv Travnika i propustio dvije naredne utakmice sa Sarajevom i Zrinjskim, sa tribina morati da posmatra i mečeve Borca sa Rudarom u Prijedoru i Slavijom u Banjaluci.

Odmah potom Borac je sudijskom odlukom Dragana Skakića drastično oštećen: u šesnaestercu gostuju oboren je Ognjen Škorić, ali sudija iz Gradiške nije pokazao na bijelu tačku, pa je naš tim ponovo oštećen, kao i u pojedinim prethodnim utakmicama. Ipak, i sa igračem manje Borac je uspio da stigne do boda i to u golom u 89. minutu: Maletić je proigrao Radinovića koji je pobjegao čuvarima i iz teške pozicije matirao Adilovića. Do kraja susreta Borac je, uz svesrdnu podršku navijača, krenuo po gol za pobjedu i veliki korak naprijed u borbi za prvoligaški život, ali nažalost, do njega nije došlo.

Do kraja Premijer lige ostalo je još pet kola, a Borac će u narednom, u utakmici koja se igra 23. aprila u 17 časova, gostovati, kako je ranije navedeno, Rudaru. U toj utakmici Sredojević neće moći da računa ni na usluge kapitena Borisa Raspudića, koji je u meču sa Čelikom povrijedio prepone.