Objavljeno: 26.04.2015. u 11:16

BORCU BOD IZ MEČA SA RADNIKOM

Fudbaleri Borca remizirali su sa bijeljinskim Radnikom (1:1) u srpskom derbiju 24. kola Premijer lige i tako po drugi put u proljećnom dijelu sezone „prosuli“ bodove na Gradskom stadionu jer su prethodno u 20. kolu poraženi od sarajevskog Olimpika rezultatom 0:1.

Inače, Borčevim fudbalerima remi sa Bijeljincima je drugi premijerligaški u Platonovoj ulici u tekućoj sezoni jer su u šestom kolu bodove podijelili sa Širokim Brijegom, kada je meč takođe završen rezultatom 1:1. I tada su, kao i sinoć, „crveno-plavi“ u ranoj fazi utakmice stigli do vođstva, ali nažalost nisu uspjeli da ga zadrže. Štaviše, Borac je u sinoćnjem duelu bio primoran da spašava i jedan bod pred svojim navijačima, u čemu su na kraju i uspjeli, „zahvaljujući“ gostima koji su propustili tri šanse za gol.

Već u trećem minutu izabranici Vlade Jagodića postigli su pogodak. Izveden je korner, a najviši u skoku pred golom Radnika bio je Elvir Koljić, koji je tako postigao svoj prvi gol u dresu Velikana iz Platonove. U 24. minutu Radnik je stigao do izjednačenja preko jednog od najboljih pojedinaca u večerašnjoj utakmici Marka Obradovića nakon asistencije Dine Beširevića.

U 71. minutu dva puta je Avdukiću zaprijetio već spomenuti Obradović, ali je Borčeva „jedinica“ u oba navrata bila uspješnija. 15 minuta prije kraja meča rezervista Slađan Antić je pogodio stativu Borčevog gola nakon Obradovićeve asistencije, što je ujedno bila i posljednja prilika na utakmici za promjenu rezultata.

BORAC – RADNIK 1:1 (1:1)

stadion: Gradski, gledalaca: 1000, sudija: Miloš Gigović (Gradiška), žuti kartoni: Radinović, Ilić (Borac).

BORAC: Avdukić, Ilić (od 58. Bečelić), Pilipović, Radinović, Redžić (od 58. Grujić), Koljić, Stokić, Jevtić, Predragović, Subić (od 75. Jović), Runić. Trener: Vlado Jagodić.

RADNIK: Bodiroga, Vučinić (od 70. Antić), Obradović, Beširević, Memišević, Mašić, Jakovljević, Ostojić, Maksimović (od 77. Vignjević), Milović, Žižović. Trener: Slavko Petrović.