Objavljeno: 18.10.2014. u 18:35

BORCU BOD SA IGRAČEM MANJE

Pred gostovanje ekipi Viteza u 11. kolu Premijer lige, Takmičarska komisija FS BiH, po nalogu Svjetske kuće fudbala, oduzela je Fudbalskom klubu Borac tri boda zbog zakašnjele isplate klupskih dugovanja prema Perici Stančeskom u iznosu od 4 750 KM. Na samoj utakmici, Vitežani su stigli do vođstva u 19. minutu, u drugo poluvrijeme “crveno-plavi” su ušli sa igračem manje, ali su uspjeli da se dignu i zasluženo stignu do boda.

Kao što se i pretpostavljalo tokom jučerašnjeg dana, kapiten Vladan Grujić nije mogao da pomogne saigračima na današnjem gostovanju, pa je njegovo mjesto zauzeo Uglješa Radinović, dok su štoperski tandem činili Marko Jevtić i Darko Đajić.

Ekipa koju sa klupe predvodi bivši fudbaler Borca Ante Miše do prednosti je stigla u 19. minutu, kada je Asmira Avdukića matirao Jasmin Smriko. Nakon vodećeg gola Vitežana bilježimo dvije poluprilike Borčevih fudbalera: pokušaj Jovića zaustavio je golman domaćih Živković, dok je iz slobodnog udarca Stokić šutirao preko gola.

U posljednjim trenucima prvog dijela zbog drugog žutog kartona iz igre je isključen Uglješa Radinović i činilo se tada da će Borac teško izbjeći poraz. Međutim, na startu drugog dijela u igru je ušao roviti Petar Ilić i u 53. minutu matirao Živkovića za izjednačenje.

Mogao je Ilić da postane apsolutni junak današnjeg meča da je u 79. minutu iz stopostotne prilike postigao gol za preokret – šutirao je glavom, ali je domaći čuvar mreže loptu vrhovima prstiju izbacio u korner. Na kraju je ostalo 1:1, a neriješenim ishodom sigurno mogu da budu zadovoljniji Borčevi fudbaleri, koji su uspjeli psihički da se podignu nakon posljednjih dešavanja u klubu i niz bez poraza u Premijer ligi produže na 6 utakmica.

Već u srijedu fudbalere Borca na Gradskom stadionu očekuje revanš utakmica osmine finala Kupa BiH protiv Rudara, dok će u subotu, takođe u Banjaluci, u utakmici 11. kola dočekati ekipu Slobode iz Tuzle, koja je danas odigrala meč bez golova sa gradačačkom Zvijezdom.