Objavljeno: 15.08.2015. u 18:53

BORCU BOD SA “TUŠNJA“

Fudbaleri Borca vraćaju se neporaženi i sa drugog gostujućeg terena u tekućoj sezoni Premijer lige. Nakon što su u drugom kolu podijelili bodove sa Veležom u Vrapčićima (1:1), istim rezultatom je završen i okršaj sa Slobodom na stadionu Tušanj. Podsjetimo, između ta dva duela, odigran je i meč sa novajlijom u ligi Mladosti u kojem su takođe i jedna i druga ekipa postigle po gol.

Šef stručnog štaba Velikana iz Platonove Vlado Jagodić je na teren, po prvi put u sezoni, zajedno poslao tri štopera: Sinišu Saničanina, Nebojšu Runića i Nemanju Vidovića, dok je takođe prvi put priliku od prvog minuta dobio i Stojko Kikić. Petar Ilić, koji je počinjao sve tri dosadašnje utakmice, ostao je na klupi za rezervne igrače (u igru ušao u 87. minutu, op.a.), a Fedor Predragović, koji je takođe bio starter u prva tri kola, nije ni doputovao sa ostatkom ekipe u „grad soli“.

U prvom poluvremenu susreta na Tušnju „nije pukla nijedna struna“, a najbliži postizanju pogotka bio je fudbaler domaćih Miljan Govedarica, koji je sa samo tri metra šutirao visoko preko gola nakon asistencije strijelca jedinog pogotka za Slobodu Mersudina Ahmetovića.

U 52. minutu do vođstva je stigao Borac: dubinsku loptu na polovinu Tuzlaka poslao je Bečelić, Mehidić loše reagovao u odbrani, do lopte je stigao Jović koji je pobjegao čuvarima, matirao Kenana Pirića i tako postigao svoj drugi gol u tekućoj sezoni nakon što je prethodno savladao i golmana Veleža Adnana Bobića u već spomenutom duelu drugog kola.

Samo 11 minuta kasnije puleni Husrefa Musemića stigli su do izjednačenja: Govedarica je šutirao iskosa sa lijeve strane, Ružić kratko odbio loptu na koju je natrčao napadač domaćih Ahmetović i obradovao oko 2000 navijača na stadionu Tušanj.

Do kraja susreta Sloboda je preko Zebe, Govedarice i Ahmetovića pokušavala da postigne i drugi gol i tako zabilježi treći trijumf, ali je mladi tim Borca uspio da se odbrani i u Banjaluku ponese veoma važan bod pred derbi petog kola sa Olimpikom, koji se igra u nedjelju od 19 časova na Gradskom stadionu.

SLOBODA – BORAC

strijelci: 0:1 Jović (52. minut), 1:1 Ahmetović (63. minut), stadion: Tušanj, gledalaca: 2000, sudija: Darko Obradović (Stolac), žuti kartoni: Mehidić, Efendić (Sloboda).

SLOBODA: Pirić, Moranjkić (od 16. minuta Salihović), Efendić, Zeba, Ivetić (od 73. minuta Veselinović), Mehmedagić, Ordagić, Stjepanović, Govedarica, Mehidić (od 53. minuta Sarić), Ahmetović. Trener: Husref Musemić.

BORAC: Ružić, Saničanin, Vidović, Kikić (od 80. minuta Đorđilović), Jović, Stojanović (od 67. minuta Jandrić), Koljić (od 87. minuta Ilić), Subić, Bečelić, Radinović, Runić. Trener: Vlado Jagodić.