БОРЦУ БОД У МЕЧУ СА ШИРОКОБРИЈЕЖАНИМА

Стручни штаб и фудбалери Борца су првенствену паузу искористили да се што боље спреме за дерби меч против Широког Бријега. Повреде су заобишле изабранике Драгана Јовића, који је био на слатким мукама око састава тима.

А одбрану гостију на муке је већ у седмом минуту ставио брзоноги Ђелмић. Искоса са десне стране је упутио приземан ударац у малу мрежу и Солдо је био немоћан. Мајсторија омаленог нападача. Међутим, услиједила је брза реакција Широкобријежана. Прво је Кордић запријетио у 13. минути а Авдукић дјајно интервенисао избацивши лопту у корнер.

Закарић је извео ударац из угла а неометан са 5 метара Џидић главом шаље лопту у мрежу. Био је то период игре у којем су гости више контролисали игру и имали посјед лопте.

Борац се брзо опоравио и послије једне контре коју је повукао Грујић и асистенције Ђелмића одлично је шутирао Граховац, али је крајњим напором Солдо скренуо лопту у корнер. Након ударца из угла створила се гужва у гостујућем шеснаестерцу, Граховац је шутирао, интервенисао је Баришић, лопта се од леђа једног играча Широког одбила и поново је Солдо био приморан да спашава ситуацију. Затим је шут Ђелмића измамио уздахе домаћих навијача, одлична интервенција Солда. На другој страни је запријетио Кордић, лопта је за који цнетиметар отишла поред десне стативе Авдукићевог гола. Много узбуђења у првих пола сата игре.

Стадион је поново експлодирао у 34. минути када је Стокић феноменалним ударцем матирао Солда. Био је то његов осми првенствени погодак. Четири минуте касније Распудић је послије корнера који је извео Радуловић главом шутирао поред гола.

На почетку другог полувремена Граховац је испробао свој шут са 25 метара, али се Солдо није дао изненадити. У осмом минуту наставка еврогол Кордића за изједначење резултата.

Још једном је Граховац силовито шутирао, међутим лопта одлази изнад гола гостију. Одличну прилику за Борац пропушта Жижовић у 62. минути. Са десетак метара шаље лопту поред гола гостију.

Узвратио је Широки преко Вагнера, чији ударац главом Авдукић крајњим напором избацује у корнер. У 84. минути праву бомбу је упутио Стокић из слободног ударца, лоше је реаговао Солдо а одбијену лопту Граховац са пет метара не успијева претворити у гол.

Притисак Борца није уродио плодом ни два минута касније, поново је ударац Граховца изблокиран, а Ђелмић у наставку акције шутира преко гола. Остало је 2:2 у врло доброј фудбалској представи.

Борац је задржао лидерску позицију на табели са пет бодова више у односу на другопласирано Сарајево.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 2:2 (2:1)

Стадион: Градски у Бањалуци

Гледалаца: 2 500

Судија: Хусеин Терзић (Травник)

Стријелци: Ђелмић у 7. и Стокић у 34. минути за Борац, Џидић у 14. и Кордић у 53. минути за Широки Бријег

Жути картони: Стокић (Борац), Шпикић, Џидић (Широки Бријег)

БОРАЦ: Авдукић, Журжинов (од 61. минуте Си. Дујаковић), Распудић, Жарић, Субић, Радуловић, Граховац, Жижовић, Грујић (од 75. минуте Ст. Дујаковић), Ђелмић, Стокић

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Солдо, Џидић, Ј. Баришић, Кордић (од 90. минуте И. Баришић), Закарић, Ландека, Вагнер, Задро (од 76. минуте Ћорић), Иванковић (од 86. минуте Плазонић), Шпикић, Блаић