Objavljeno: 19.10.2013. u 23:19

BORCU BOD U MEČU SA ŠIROKOBRIJEŽANIMA

Stručni štab i fudbaleri Borca su prvenstvenu pauzu iskoristili da se što bolje spreme za derbi meč protiv Širokog Brijega. Povrede su zaobišle izabranike Dragana Jovića, koji je bio na slatkim mukama oko sastava tima.

A odbranu gostiju na muke je već u sedmom minutu stavio brzonogi Đelmić. Iskosa sa desne strane je uputio prizeman udarac u malu mrežu i Soldo je bio nemoćan. Majstorija omalenog napadača. Međutim, uslijedila je brza reakcija Širokobriježana. Prvo je Kordić zaprijetio u 13. minuti a Avdukić djajno intervenisao izbacivši loptu u korner.

Zakarić je izveo udarac iz ugla a neometan sa 5 metara Džidić glavom šalje loptu u mrežu. Bio je to period igre u kojem su gosti više kontrolisali igru i imali posjed lopte.

Borac se brzo oporavio i poslije jedne kontre koju je povukao Grujić i asistencije Đelmića odlično je šutirao Grahovac, ali je krajnjim naporom Soldo skrenuo loptu u korner. Nakon udarca iz ugla stvorila se gužva u gostujućem šesnaestercu, Grahovac je šutirao, intervenisao je Barišić, lopta se od leđa jednog igrača Širokog odbila i ponovo je Soldo bio primoran da spašava situaciju. Zatim je šut Đelmića izmamio uzdahe domaćih navijača, odlična intervencija Solda. Na drugoj strani je zaprijetio Kordić, lopta je za koji cnetimetar otišla pored desne stative Avdukićevog gola. Mnogo uzbuđenja u prvih pola sata igre.

Stadion je ponovo eksplodirao u 34. minuti kada je Stokić fenomenalnim udarcem matirao Solda. Bio je to njegov osmi prvenstveni pogodak. Četiri minute kasnije Raspudić je poslije kornera koji je izveo Radulović glavom šutirao pored gola.

Na početku drugog poluvremena Grahovac je isprobao svoj šut sa 25 metara, ali se Soldo nije dao iznenaditi. U osmom minutu nastavka evrogol Kordića za izjednačenje rezultata.

Još jednom je Grahovac silovito šutirao, međutim lopta odlazi iznad gola gostiju. Odličnu priliku za Borac propušta Žižović u 62. minuti. Sa desetak metara šalje loptu pored gola gostiju.

Uzvratio je Široki preko Vagnera, čiji udarac glavom Avdukić krajnjim naporom izbacuje u korner. U 84. minuti pravu bombu je uputio Stokić iz slobodnog udarca, loše je reagovao Soldo a odbijenu loptu Grahovac sa pet metara ne uspijeva pretvoriti u gol.

Pritisak Borca nije urodio plodom ni dva minuta kasnije, ponovo je udarac Grahovca izblokiran, a Đelmić u nastavku akcije šutira preko gola. Ostalo je 2:2 u vrlo dobroj fudbalskoj predstavi.

Borac je zadržao lidersku poziciju na tabeli sa pet bodova više u odnosu na drugoplasirano Sarajevo.

BORAC – ŠIROKI BRIJEG 2:2 (2:1)

Stadion: Gradski u Banjaluci

Gledalaca: 2 500

Sudija: Husein Terzić (Travnik)

Strijelci: Đelmić u 7. i Stokić u 34. minuti za Borac, Džidić u 14. i Kordić u 53. minuti za Široki Brijeg

Žuti kartoni: Stokić (Borac), Špikić, Džidić (Široki Brijeg)

BORAC: Avdukić, Žuržinov (od 61. minute Si. Dujaković), Raspudić, Žarić, Subić, Radulović, Grahovac, Žižović, Grujić (od 75. minute St. Dujaković), Đelmić, Stokić

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Džidić, J. Barišić, Kordić (od 90. minute I. Barišić), Zakarić, Landeka, Vagner, Zadro (od 76. minute Ćorić), Ivanković (od 86. minute Plazonić), Špikić, Blaić