Objavljeno: 21.09.2019. u 22:29

BORCU SAMO BOD U DERBIJU

Fudbaleri Borca odigrali su neriješeno 1:1 na Gradskom stadionu u Banjaluci protiv Širokog Brijega u meču devetog kola BHT Premijer lige BiH.

Borac je u 10. minutu mogao do vođstva, ali je Vranješ umjesto da sam završi akciju, odlučio se za asistenciju prema Crnovu, koji je bio u ofsajdu, pa njegov pogodak nije priznat.

U 31. minutu Široki je poveo iz sumnjive situacije, a naknadno će biti utvrđeno da li je ofsajd bio u pitanju. Naime, Kapiten gostiju Dino Ćorić je uputio naizgled bezazlen prizemni centaršut, odbrana Borca je smatrala da će loptom igrati Bagarić te su zastali, ali je istu na lijevoj strani prihvatio Kvesić i odigrao povratnu loptu za Bagarića koji tada pogađa za 0:1.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Borac je imao odličnu šansu nakon greške golmana gostiju Zlomislića, međutim njegovi saigrači su izbacili loptu u korner.

U drugom dijelu domaći igrači krenuli su još ofanzivnije ka golu Zlomislića.

Igrao se 50. minut kada je direktni crveni karton dobio Mato Stanić zbog udaranja Siniše Dujakovića, tako da je Široki ostao sa igračem manje.

Napali su crveno – plavi još jače. Vranješ je odlično šutao u 54. minutu sa 30 metara, ali je Zlomislić sjajnom paradom izbacio loptu u korner.

Minut kasnije nakon udarca iz ugla, Jovanović u petercu ne pogađa mrežu nakon centaršuta Dujakovića.

Ćorić je priprijetio u 56 minutu, ali je iz okreta sa nekih 13-14 metara tukao pored gola.

Veliku šansu imao je i Vujaklija u 64. minutu, ali je glavom nakon odličnog centaršuta Ćosića šutirao pored gola.

Nekadašnji igrač Borca Toni Jović u 67. mintu je izlašao sam ispred Lučića, nije bilo ofsajda, ali golman tima iz Platonove ulice je krajnjim naporom intervenisao.

Borac je do izjednačenja došao golom Zorana Milutinovića u 72. minutu, nakon njegove „solo minijature“. Vezista crveno – plavih je sa desne strane ušao u šesnaesterac, „promiješao“ čuvare i pogodio donji desni ugao golmana Zlomislića.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, Borac je imao inicijativu i pritiskao, ali su se gosti uspiješno branili.

-Široki je izašao visoko, pokušali smo da ubrzamo pas igru. Kod 0:0 nam je poništen gol kad je bio ofsajd i da smo tu bolje reagovali utakmica bi sigurno išla u drugom smjeru. Zatim smo imali još dvije polušanse a gol nas je presjekao. Nismo bili u utakmici ni na startu drugog dijela. Gosti su tada mogli i da dođu do drugog gola. Tada se još nije osjetio igrač više u polju što je došlo do izražaja u finišu kad smo imali inicijativu i dali gol. Željeli smo pobjedu, pokušali smo sa napadima ali realno Široki je danas zaslužio bod. Nisam zadovoljan realizacijom i stvaranjem šansi, mučimo se i dalje u tim segmentima, istakao je trener Borca Branislav Krunić.

U narednom, 10. kolu BHT Premijer lige BiH Borac je u srijedu od 18.00 časova gost ekipe Sarajeva na Koševu.