Objavljeno: 25.11.2017. u 15:53

BORCU SAMO BOD U VITEZU

Fudbaleri Borca osvojili su samo jedan bod na gostovanju posljednjeplasiranom Vitezu i napravili još jedan korak unazad kada je u pitanju plasman u Ligu 6, što je prioritetni cilj zacrtan na početku takmičarske sezone. U duelu dvije najneefikasnije premijerligaške ekipe, mreže se nisu tresle, pa su Vitežani zabilježili četvrti remi i stigli do 7. boda, dok je Borac treći put remizirao, te i dalje zauzima sedmo mjesto sa dva boda manje od šestoplasirane Mladosti, koja je podijelila bodove sa Širokim Brijegom (0:0).

Iz ne pretjerano interesantnog prvog poluvremena, izdvojili smo četiri poluprilike za postizanje gola, po dvije na obje strane. Na prvo kakvo-takvo uzbuđenje čekalo se do 26. minuta, kada je Livaja centrirao sa desne strane, ali u petercu nije bilo njegovih saigrača, a u nastaku akcije Zukić šutira pored gola. U 29. minutu dupli pas su odigrali Kunić i Galešić, koji se okliznuo i pao u trenutku kada je trebalo da šutira, dok je deset minuta kasnije Veselinović prošao po lijevoj strani, centirao, lopta je na vrhu kaznenog prostora stigla do Vladana Danilovića koji šutira, ali njegov pokušaj blokira odbrana domaćih te golman Badrov lako hvata loptu. Na kraju, u 40. minutu, jedan od agilnijih pojedinaca u domaćem taboru Zukić zakasnio je na jednu loptu u petercu ispred Trkulje i, kako rekosmo, zaključio prvih 45 minuta kada su prilike u pitanju.

U nastavak su agilnije ušli izabranici Branka Karačića, koji su od 52. do 61. minuta četiri puta ozbiljno zaprijetili crveno-plavoj odbrani. Prvo je nakon centaršuta Vukovića sa desne strane Zukić poslao loptu preko gola, zatim u narednom ataku Trkulja Livaji “skida loptu sa glave”, potom je Novak centrirao sa desne strane, Zukić šutirao glavom, a Trkulja vrhovima prstiju preko gola izbacio loptu u korner, da bi na kraju Ilija Danilović izgubio loptu, do koje je stigao Livaja koji centrira, ali ponovo Zukić sa nekoliko metara ije bio precizan.

Opao je tempo igre u narednim minutima, a na novo, ujedno i posljednje uzbuđenje čekalo se do 77. minuta, kada se “oglasio” i Borac i zaprijetio jedini put u drugom poluvremenu. Naime, loptu je ka golu uputio Burazor, ista je na putu ka mreži pogodila fudbalera Viteza Brekala, crveno-plavi su smatrali da ga je lopta pogodila u ruku, ali sudija Mulahasanović nije bio saglasan sa tim mišljenjem, da bi u nastavku akcije loptu nakon šuta Zekanovića iskosa sa lijeve strane odbrana domaćih izbacila loptu u korner.

Na kraju, dodajmo i to da je od 89. minuta Borac igrao sa deset igrača na terenu jer je zbog drugog žutog kartona, kada je ometao protivničkog golmana prilikom ubacivanja lopte u igru, isključen Ilija Danilović. Prethodno je prvu javnu opomenu dobio samo pet minuta ranije zbog prekršaja.

Do kraja jesenje polusezone preostala su još samo dva kola. Borac će prvo u subotu od 13 časova gostovati na Koševu ekipi Sarajeva, dok će osam dana kasnije sa početkom u 17 časova ugostiti trenutnog lidera Široki Brijeg.

VITEZ – BORAC 0:0

stadion: Gradski u Vitezu, gledalaca: 500, sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo), žuti kartoni: Peko, Zukić, Šantić, Livaja, Novak (Vitez), crveni karton: Ilija Danilović (Borac, 89. minut).

VITEZ: Badrov, Stanić (od 64. minuta Bibić), Brekalo, Tipurić, Peko (od 81. minuta Đerić), Livaja, Zukić, Karić, Novak, Vuković (od 81. minuta Vranjić), Šantić. Trener: Branko Karačić.

BORAC: Trkulja, Galešić (od 73. minuta Burazor), I. Danilović, Ojdanić, Kunić, Radulović, Raspudić, V. Danilović, Veselinović, Mirković (od 66. minuta Puzigaća), Zekanović (od 86. minuta Čudić). Trener: Igor Janković.